Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 07:04
Reklama

Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadów

Radny Krzysztof K. ukarany za nielegalne podrzucanie odpadów do pojemników działkowców ROD Wielatowo w Złotowie
Złapał się na fotopułapkę podczas podrzucania odpadów

Jeden z największych moralizatorów w Radzie Miejskiej Złotowa, radny Krzysztof K, który słynie ze swych pouczających wystąpień, sam ma sporo na sumieniu. Jak się okazuje, został on uchwycony przez kamerę zamontowaną na terenie jednego z ogrodów działkowych w czasie nielegalnego podrzucania śmieci. Sprawą zajęła się policja, która ukarała radnego mandatem. Nielegalne podrzucenie odpadów miało miejsce pod koniec sierpnia na terenie ogrodów działkowych ROD Wielatowo. Nie wiadomo czy radny Krzysztof K wcześniej również dopuszczał się podobnych czynów, ale w tym przypadku jego pech polegał na tym, że ROD Wielatowo dysponują kamerą, która została zamontowana właśnie w celu pociągnięcia do odpowiedzialności osoby, które regularnie podrzucały wtym miejscu odpady.

 - Sprawa zgłoszona została 1 września, przez prezesa ROD Wielatowo w Złotowie, który złożył zawiadomienie do którego dołączył nagranie wideo zarejestrowane przez kamerę 31 sierpnia. Na nagraniu widać było jak mężczyzna, mieszkaniec miasta, przyjeżdża na teren ogrodów działkowych i wrzuca worki ze śmieciami do pojemników na odpady, które są w zasobach ROD – informuje mł.asp. Damian Pachuc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. 

Jak się okazuje, wspomnianym przez rzecznika prasowego „mieszkańcem miasta” jest jeden z radnych miejskich, którego pasją są moralizatorskie przemówienia. W temacie podrzucania przez siebie śmieci już tak rozmowny jednak nie jest. Gdy sprawa ujrzała światło dzienne stwierdził jedynie, iż „została ona wyjaśniona”. Nie wspomniał natomiast, iż ów „wyjaśnienie sprawy” polegało na nałożeniu na niego mandatu za ten haniebny występek. - Wrzucone śmieci nie były posegregowane oraz wyrzucone zostały przez osobę nie będącą członkiem ROD. 

W zawiadomieniu prezes ogrodów wskazał z imienia i nazwiska mężczyznę, którego rozpoznał na nagraniu. Wezwany na przesłuchanie, przyznał się do zarzucanego mu czynu, zabrał wrzucone śmieci i został ukarany grzywną – dodaje mł.asp. Damian Pachuc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Radny Krzysztof K. również potwierdził, iż zabrał śmieci. Tyle, że nikt nie wie co się z nimi stało i czy przypadkiem nie zostały podrzucone w innym miejscu. Jaki los spotkał niechciane przez radnego i działkowiczów odpady? To już wątek, którym powinny zająć się odpowiednie służby miejskie. Sprawa wydaje się być niewyjaśniona do końca. Służby powinny wezwać sprawcę do okazania miejsca składowania odpadów lub dokumentu, że ktoś podjął się ich składowania zgodnie z prawem. 

 



Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edit 06.10.2022 21:25
No to sem blázen

Pon Bucek 05.10.2022 16:46
Teraz wiem po co przewodniczącego zatrudniono do SM Piast - stoi na rynku i agituje za Budżetem Obywatelskim. Ważna fucha

Pro bono 05.10.2022 17:49
Nie ma prawa tego robić w godzinach pracy, to nie jest inicjatywa spółdzielni. Fikcyjna praca, fikcyjny pracownik i zajęcie.

Wnęki i korytarzyki 05.10.2022 19:04
Ma prawo dopóki idioci co płacą czynsze we wnękowcach i utrzymują synekury. Widocznie im tanio w tych zasobach, choć temeperatura tej zimy bedzię obniżona we wnękach, za to będzie dużo drożej.

Skandal 01.10.2022 23:59
Podczas sesji było dużo mówione o pływaniu i ratownikach, dużo mówił dyr. Drobczyński, dlatego przewodniczący Pieniążkowski kazał mu zmierzać - do brzegu!!! Zajeb.ście

Prezes 29.09.2022 23:43
Odczytał oświadczenie na sesji, ciekawe, gdzie je potem wyrzucił

uj dupa i kamieni kupa, ze dwa wory 30.09.2022 20:25
Ma specjalne przywileje u przewodniczącego. Punkt -interpelacje na sesji rady służą do składania interpelacji. Prywatne oświadczenie powieniem złożyć na końcu, kiedy są sprawy różne i to jako mieszkaniec. Powinien usiaść na widowni, podnieść ręke i wtedy ewentualnie złożyć oświadczenie. No ale takiego mają przewodniczacego jacy sami są!

Hip 01.10.2022 23:57
Ok, ale program sesji jest zmieniony i sprawy różne są razem z interpelacjami.

Edit 23.09.2022 13:16
https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/krzysztof-koronkiewicz,143299.html Ciekawy komentarz

Spółdzielca 22.09.2022 14:49
Ruszczcie temat zaatrudniania w spółdzielni mieszkaniowej żołnierzy Wełniaka i i jego kamratów. Spółdzielcy muszą składać się na pensje ludzi na synekurze pozatrudnianych w spóldzielni mieszkaniowej. Ostatnio dołączył tam przewodniczący rady i jakiś gość z wodociągów. Oni zostali tam schowani a zadania mają zupełnie inne. Mieszkańcy spółdzielni nei potrzebują tzw KO tylko obniżenai kosztów funkconowania spółdzielni. To jest temat bardzo palący w Złotowie.

Somsiad 22.09.2022 20:29
Przerost zatrudnienia o nieudaczników wyrzuconych z innej roboty to jedno. Drugie to zarządzanie spółdzielnią, jak tak dalej pójdzie - kary za nielegalną wycinkę, balkoniki zamiast działań energooszczędnych to sytuacja mieszkańców będzie jeszcze gorsza. Suto wynagradzany prezes nie jeat zainteresowany szukaniem oszczędności. Szkopuł w tym, że to odbija się na ludziach, a nie na prezesach.

Kondonkiewicz 20.09.2022 10:34
Rozwiesił plakaty wyborcze? Ha, ha.

Alek 20.09.2022 02:55
Hah. Całe miasto wysypane plakatami. No ale tak powinno być.

Tomasz 18.09.2022 19:14
Coś niesamowitego. Spalił się na całego. Panie radny jest pan ...... Cytat Leszka Millera.......

Maciej 18.09.2022 13:11
Nie wiem gdzie Koron wyrzuca meble, ale jakby miał pecha jak gość , którego dorwał Notecki Dzik? https://faktypilskie.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/635_pila/23165_pozbyl-sie-w-lesie-kanapy-i-s-wkurzyl-nadnoteckiego-dzika.html#dodaj-komentarz

Wyborca 18.09.2022 09:32
Wspaniały reprezentant swojego okręgu

. 17.09.2022 19:13
Ale wtopa.

K 17.09.2022 15:10
Też mi sensacja. Przydupasy Pulita zacierają rączki.

pomyśl 17.09.2022 15:19
Po pierwsze, to, że taki syf i chamstwo nie przeszkadza, to akurat o tobie wybitnie źle świadczy. Po drugie, co do tego ma burmistrz?

Geruch 18.09.2022 09:34
A co robią dupowłazy Wełniaka? Wąchają swoje rączki? Brzydko pachną

Mietek 17.09.2022 12:18
Wczoraj odbyła się w Urzędzie Miasta uroczystość nadania honorowego obywatelstwa miasta. Tytuł ten należałoby nadać pewnemu radnemu - śmieciarzowi za wybitne zasługi w dziedzinie ochrony środowiska

Miasto partnerskie 17.09.2022 12:14
Wyślijcie go do Nieświeża, u Łukaszenki nikt mu wyrzutu nie będzie czynił jak wory z syfem wywali do kloaki.

Misiu 17.09.2022 11:59
Słyszałem, że za karę ma sprzątać korty na Sparcie.

Marian 17.09.2022 11:55
Już widzę jak Larwa to opisze, he, he.

rutyna 17.09.2022 13:26
Jak zwykle odwrócą rzeczywistość. Wywiad zrobią i naczelny nawstawia zdań, jakiś burak się pod tym podpisze i szmate do wydruku puszczą.

Misiu 17.09.2022 11:54
Prostak

Teatr jednego kabotyna 17.09.2022 11:42
Uuu.Nieładnie! Wręcz paskudnie! Obsesjonat Leszczyńskiego, złotowski farmazon wlazł we własne gówno! Czy ten cyrk będzie jeszcze trwał? Pytanie takie. Nie spodziewam się odpowiedzi! Krzyczę i pytam przez żal. Będziemy jeszcze epatowani występami tego blefiarza? Czy ten hucpiarz nadal będzie na dyżurach gazetowego bufona? Czy będziemy jeszcze blokowani jako miasto z iwestycjami bo ten kłótnik będzie ralizował wspominanego interesy? Wspominałem też wcześniej o gównie, więc może czas spuscić wodę, niech się zakręci i spłynie gdzie jego miejsce?

Roman 17.09.2022 12:02
Sądze, że kamaryla za nim stanie i bedzie bronić jak niepodległości. Coś w stylu Neumana. Mimo wszystko wyborny komentarz. Epitety dobrane w punkt.

Roman 17.09.2022 10:06
Teraz rozumiem dlaczego radny Koronkiewicz organizował protesty przeciwko budowie sortowni selektywnej. Dobrze pamiętam te protesty, choć to było w poprzedniej kadencji. Pamiętam jak tłumaczył radnemu bez skutku prezes MZUK J Fertikowski, że od tego nie uciekniemy, instalacja jest potrzebna. Inwestycja okazała się tak trafiona. Gminy z całego byłego pilskiego, łącznie z Chodzieżą i Piłą szorowały do nas bo przespały temat i instalacji jeszcze nie mieli. Jako mieszkaniec uważam to jako niekorzystną dla nas sytuację, taka niestety była cena za prewencyjne inwestowanie pod przyszłość i taki był czas.

Jur 17.09.2022 10:00
Gdzie jest stanowisko naczelnych ekologów miasta - przewodniczących rady, kolegów radnego - śmieciarza?

GyMbAl 17.09.2022 10:12
Stowarzyszenie ,,Zielona przyszłość"" rozszarpie radnego KK za ten czyn. Już widzę jak ta banda hipokrytów zajmie się tematem.

usłyszane na 60 leciu MZZ jeszcze ciepłe 17.09.2022 12:07
Nie stanie się to szybko, cycata mówiła, że on wyjechany do 26 września. Zjebki dostanie zdalnie.

nieładnie 17.09.2022 12:19
"Cycata'' za dużo gada, to są informacje do których tylko ona ma wgląd i Cuba.

Czerwone wino 17.09.2022 12:41
Ją podpuścić i podpytać nie jest problemem. Dziewczyna jak prymuska odpowie na każde pytanie z tzw. unabashed honesty. Nie na takie pytania odpowiadała...

świadek mimo woli 17.09.2022 13:46
Ktoś postawił zarzut że Koron na sesje nie przyszedł bo śmieci sortuje. Przyjaciółka w obronie odpaliła, że nie dlatego. To tak było

uczestnik uroczystości 17.09.2022 12:25
Koron przykrył piekną uroczystyość uhonorowania profesora. Na imprezie dominował temat wyjebanych worów, wszyscy się z tego śmiali wprost, tabu zostało oddalone. Buzie uchachane. Tylko posępną minę mieli jego komani. Wełniak, Mariola, Golla. Alkoholika nie było albo nie zauważyłem, byś może wyplatał koszyki w fundacji.

wyjechał? 17.09.2022 15:12
A gdzie on pojechał, że go nie ma?

Rojek 17.09.2022 15:42
Jak to gdzie, do Neapolu.

Siwy Ch 17.09.2022 09:53
Ale wstyd

Wielkopolski Zdrój 17.09.2022 09:42
To już wiemy, dlaczego radnemu - śmieciarzowi przeszkadzają Wielkopolskie Zdroje

Wieloryb 16.09.2022 23:06
Koronka, ale żeś się zjeb...ł.

Działkowiec ROD WIELATOWO 16.09.2022 21:53
Jak można 83 letniego działkowca deprecjonować, że nie zna regulaminu ROD? Jak można wycierać sobie gębę starszym człowiekiem i jeszcze ojcem? Proszę nie wciskać ludziom, że policja nie uwzględniła tych okoliczności. Jak można tak zatłamszać fakt, że przyjechał Pan z przyczepką z poza działek ROD z działki 319/5 gdzie syn realizuje budowę?

bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 11 km/h