Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 13:57

Radny Łukasz Piosik opowiada o kulisach nowej plaży w Złotowie

Podziel się
Oceń

W sprawie nowej plaży w Złotowie pojawiło się wiele kontrowersji. Rozbiórka pomostów spowodowała niepokój i obudziła sentymenty. W sieci wybuchła dyskusja, niestety większość osób nie jest zorientowana, jak wygląda sytuacja formalnie. Dodatkowo część osób korzysta z informacji z prasy lokalnej, która zaangażowana jest ostro w kampanię wyborczą, manipulując faktami i mając swoich czytelników za kompletnych idiotów.
Kliknij aby odtworzyć

Dochodzi również do działań ze strony grupy radnych, którzy starają się zablokować budowę plaży w tej kadencji, z oczywistych powodów. Terminowe rozpoczęcie inwestycji przez burmistrza jest opóżnione konsekwencją blokowania budżetu. Choć zdobycie rekordowej kwoty z Funduszy Norweskich nie było możliwe do zatuszowania. To blokowanie realizacji inwestycji przez radnych nie stanowi większego problemu. Plaża i amfiteatr to sztandarowe inwestycje, które radni wykorzystują do grania na emocjach mieszkańców. Jaka jest prawdziwa sytuacja w sprawie nowej plaży? Od czego wszystko zależy i kto pomógł przyspieszyć rozbiórkę pomostów? O tym wszystkim na spokojnie opowie radny Łukasz Piosik. Wystarczy poświęcić kilka chwil, aby z pierwszej ręki poznać kulisy całej sprawy. Okazuje się też, że pomimo straszenia i malowania czarnych scenariuszy, przyszłość wygląda bardzo obiecująco, pod pewnym warunkiem... O wszystkim tym opowie w nagraniu.


Napisz komentarz

Komentarze

28 radnych 25.05.2023 09:50 AM
Pieniążkowski przyszedł na sesję jakiś "wczorajszy"? Powiedział ze "na ten moment pracuje 14 pań i 14 panów radnych" :))

przewodniczący 25.05.2023 11:34 AM
Na filmiku wrzuconym na fejsie , na którym Pieniążkowski przerywa co chwilę, nie pozwala na swobodną wypowiedź i "dyktuje" burmistrzowi co ma powiedzieć, nie są ujęte wcześniejsze autorytarne odzywki przewodniczącego (Transmisja z sesji od 56:18) Burmistrz spokojnie zapytał: Czy mogę kontynuować, czy będzie mi pan nadal przerywał. A Pieniążkowski na to bezczelnie: " Nie, nie ma pan kontynuować, ma pan posłuchać" (!!) Nie będzie pan komentować stylu prowadzenia. Ma pan mówić to [...] i to [...]. Nie pozwolił też na wypowiedź pracownika merytorycznego, który miał wyjaśnić radnym opóźnienie w koszeniu trawy. Po prostu chamstwo i manipulacja. I zgoda na inwektywy w kierunku burmistrza. Jak zwykle poziom rynsztokowy pod przewodnictwem zapowiadanego kandydata na burmistrza. https://www.youtube.com/watch?v=m0tVCfZukxI

pomosty 25.05.2023 09:15 AM
No niestety, radni nie zgodzili się na nowe pomosty w kwocie 2 mln, wnioskiem wełniaka przegłosowali tylko 500 tys. z komentarzem wełniaka ze robią burmistrzowi przysługę. Czy wy, kurna, zapomnieliście, że macie działać na korzyść wszystkich mieszkańców a nie tylko do swojego koryta?

do: pomosty 25.05.2023 07:09 PM
Kolejny dowód na to, że radni blokują inwestycje, a potem wmawiają ludziom, że burmistrz nic nie robi

Lem 21.05.2023 07:46 PM
Lemanowicz skazany prawomocnie. Skazany hejter pisze o "haniebnym wyroku" i grupie, która trzyma władzę w mieście i powiecie.

Agnieszka 22.05.2023 09:29 AM
Jarek, skop dupę Kamilowi. Jak on mógł tak o Tobie. Złotów jest oburzony! Kamil to dupek.

O mariusz! 22.05.2023 09:31 AM
Sygn. akt IV Ka 1218/07. Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej dnia 4 grudnia 2007 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział IV Karny - Odwoławczy w składzie: Przewodniczący: SSO Leszek Matuszewski Sędziowie: SSO Sławomir Jęksa, SWSO Wojciech Wierzbicki (spr.) Protokolant: st. sekr. sąd. Agnieszka Bróździńska po rozpoznaniu w dniu 4 grudnia 2007 r. sprawy Anny Cza. - Fur. i Mariusza Sza. oskarżonych o popełnienie przestępstw z art. 212 par 2kk z powodu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonych i oskarżyciela prywatnego od wyroku Sądu Rejonowego w Poznaniu z dnia 15 marca 2007 r. sygn. akt XXV K 119/06 I. zmienia zaskarżony wyrok w punkcie 1 i 2 w ten sposób, że podwyższa oskarżonym orzeczone kary grzywny do 100 (stu) stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na 40 zł, II. w pozostałym zakresie utrzymuje w mocy zaskarżony wyrok; III. Kosztami postępowania odwoławczego obciąża oskarżonych w zakresie określonym w zaskarżonym wyroku i wymierza im jedną opłatę za obie instancje w kwocie 400 z

O kamil! 22.05.2023 11:29 AM
I ten posrany Kamil z kamerą, złodziej danych informatycznych, aplikant do stanowiska prezesa TVP - hehehe!, też kandyduje do patologicznego układu grupy trzymającej władzę w powiecie pilskim, mimo, że jest ze Złotowa, mieściny - bździny. Ale i naczelny furfant (zarozumialec, fanfaron) Stokłosy Barabasz jest ze Złotowa, sędzia Hławiczka jest ze Złotowa, prokurator Pacholik - Bujacz jest ze Złotowa. Wszyscy stanowią element którejś władzy plus samozwańczy robole mediów przyznający sobie prawem kaduka tytuł czwartej władzy.

czytelnik 24.05.2023 02:25 PM
Dobrze powiedziane. Dzisaj będę ogladał sesję.

kom 20.05.2023 09:29 PM
Brawo, panie Łukaszu, za mówienie prawdy; jak widać ze wściekłych komentarzy, dla niektórych bardzo niewygodnej

o co to całe larwum? 20.05.2023 06:10 PM
Bodnar niczego nie wyjaśni, nie dostanie takiej roli. On jest od mącenia nie wyjaśniania. Larwa zna sytuację z pomostami, kondonowicz też zna, zresztą jego stary też zna i reszta komuchów w radzie wiedzą co tam się działo. To tylko cyrk pod publiczkę. Dobry temat jest SM Piast odnośnie zatrudnienia i pieniędzy tych dużych. Nazwiska, kto, co komu. Tam w SM Pias okopała się komuna i tam planowana jest kampania. Tam też są walne "tenisistów" i tam.....O tym niebawem.

Nieładnie 20.05.2023 02:44 PM
Słyszałem, że na zebraniach w SM Piast jadą po Pulicie, jak po łysej kobyle. Prym ponoć wiedzie pani radna

Ech 20.05.2023 10:35 AM
Panie radny Piosik, jak sobie wyobrazić teraz, że radny Koronkiewicz będzie głosował nad budową pomostów? Obecnie radny chodzi po mieście oraz do swojego redaktora na Wojska Polskiego gdzie "ubolewa" ,że mieszkańcy pozbawieni są pomostów na sezon 2023! Oczywiście ja ten cyrk rozumiem doskonale, po co to jest i dlaczego. Podobnie sprawa się ma do amfiteatru. Głupie gadanie o remoncie pomostów? Jak gmina może remontować nie swoje obiekty? Pomosty to samowola, naprawa ich skończyłaby się w prokuraturze. Sprawę pomostów trochę znam. Podczas budowy SP3, która miała być w pierwotnej wersji szpitalem wojskowym (tak, takie były pierwotne plany) były duże ubytki materiałów, szczególnie desek, które trafiły na okoliczne budowy. Oficerka wojskowa też miała dużo za uszami w sprawie braków materiału na szalunki. No i jak to bywa ostatnia partia z tartaku nie mogła trafić na budowę, bo kierownicy podnieśli larum o dużych brakach. Postanowiono zatrzymać budowę sali gimnastycznej a pozostałe drewno rozpisać na inny cel. Tak powstał obiekt na plaży, który nie posiadał projektu, nie posiadał zgód. Nie posiadał niczego, budowano tak długo na ile starczyło surowca. To też odpowiedz dlaczeg drugi pierścień nie został zamknięty. Zabrakło kilkanaście metrów pomostu do zakończenia koncepcji, która powstała w głowach decydentów. A dlaczego pomosty powstałyna dzikiej plaży? No kto tam się budował? Noooooo.

Nowa PLAZA 20.05.2023 02:41 AM
Niech Stanisław Wełniak zajmie stanowisko odnośnie budowy i i instalacji pomostów na "nowej plaży". Jest teraz radnym i mógłby objaśnić mieszkańcom zaistniałą sytuację przynajmniej do momentu, kiedy obejmował władzę jako burmistrz. Panie Wełniak jak to się ma do dzisiejszego dnia? Pan Pulit wraz z Panem powinni odpowiedzieć mieszkańcom w sprawie pomostów przy "Nowej plaży". Czy to była samowolka budowlana, kto zatwierdzał działanie w ramach zbudowania pomostów i na czyim terenie? Dlaczego nie pyta o to kandydat na Burmistrza Miasta Złotowa Pan Bodnar, tak dociekliwy gdzie Pan jest Panie Bodnar? Czy to Pan czy inna instytucja? Kto jest dziś kompetentny za kontrolę stanu tego obiektu, który powstał za kadencji Pana Wełniaka i w kogo kompetencjach było nadzorowanie tego obiektu? Może tutaj należałoby zadać pytania. Czy może z takich powodów, niedopowiedzianych realizacji i umów, które mogłyby ujrzeć światło dzienne, tak zaciekle walczy Pan Wełniak z ekipą o odzyskanie władzy. Dlaczego Pan Leszczyński nie zapyta o pomosty Pana Wełniaka? O to kto powinien być w ich władaniu ? Tak, aby mieszkańcy zorientowali się, dlaczego dziś z powodu interwencji Przemysława Bodnara pomosty zostały rozebrane. W sumie, po inspekcji PIMB. Co z budową szkoły nr 3 i materiałami zbędnymi? Może tutaj ktoś powinien zająć stanowisko? .............................. Było pięknie - teraz mamy plażę - minęło 30 lat - mamy 2023

Prawda 20.05.2023 01:21 AM
Ham drwi z poważnych spraw dla mieszkańców. Atakuje teraz Wełniaka, za którego ta plaża powstała, a Wełniak go wspierał tyle lat z jego działaniami jak był młodym gówniarzem. Tata siedział na urzędzie i młody działał, tak to wyglądało. Jego kolędy to bez Wełniaka by nie istniały, teraz wielki radny.

Do Prawda 20.05.2023 09:17 PM
Typowe podejście komucha. Kolęd by nie było, gdyby pan Piosik nie chciał działać. A Wełniakowi to tylko było na rękę, ze coś się działo w miescie. Zresztą ze swojej kieszeni mu nie dawał, tylko z naszych pieniędzy, a my chcieliśmy i chcemy nadal bywać na tego typu koncertach

Były konfitura 20.05.2023 12:36 AM
I taki powinien zasiadać w radzie co sobie kpi humorzasto? 3mln i on tak lekko o ty mówi kto go wybrał? podobno już nie mieszka w Złotowie. Spier....lił i udaje że coś studiuje. Kur......a co on dla naszego miasta zrobił gó. no wielkie. Farbowany lisek razem ck co propaguje obecny autorytaryzm

Piosunka musinka pan niegrający? 20.05.2023 12:26 AM
Piosinka chyba chciała sprawdzić co się tam dzieje w tej radzie, i nie lubią go za dociekliwość i niezgadzanie się z większością. Szacun, że czasami docieka. Fakt chaotyczny i brnie tam gdzieś w swoje rozważania. Jedno można przyznać. Nie boi się mówić co myśli i podaje pewne fakty, których poprzednia władza mimo tego, że go wspierała, nie chce jasno obnażyć. Trochę się pogubił w tym wszystkim pseudomuzyk. Coś uciekł z aktywnością internetową ostatnio. Czyżby taktyka na kampanie wyborczą. Nikt go już nigdy nigdzie nie wybierze. Nic nie zrobił. Pan Radny

Do złośliwca powyżej 20.05.2023 09:23 PM
A co zrobili pozostali ?? Może mi wyjaśnisz, proszę bardzo :) Śledzę wszystkie sesje

piosinka 19.05.2023 10:44 PM
Nie lubię Piosika za chaotyczność, niejasny sposób wyrażania opinii oraz humorzasty sposób bycia, ale cenie za dociekliwość. Nie wie, dopyta, sprawdzi. W3łniana menda z kolei, nie jest do tego zdolna, jej się wydaje i to wystarczy, żeby wygłaszać nawet największe głupoty i kłamstwa.

Do: piosinka 20.05.2023 09:25 PM
Żadnego chaosu w tej wypowiedzi nie widzę. Jest spokojnie, jest na temat, są konkrety

Emil 22.05.2023 01:33 PM
tu jest ok. na sesjach, jak już się pojawia, to z reguły klepie jak potłuczony.

odp 22.05.2023 04:43 PM
Nieprawda. Mówi rzeczy niewygodne dla ekipy wełniaka. A w pustych długaśnych monologach bez treści, albo w stylu "jestem za a nawet przeciw" specjalizuje się wybitnie sam naczelnik

Emil 22.05.2023 04:52 PM
Fakt, ale mówi chaotycznie, bez ładu i składu. Obraża się, wdaje w pyskówki z kononem, wegnerową, wełniakiem i bufonem poniążkiwem. Ciężko go zrozumieć, nawet jeżeli wypowiada się na temat, który nie jest mu obcy.

Temperatura: 37°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kate Treść komentarza: Oto moje świadectwo tego, jak po ponad dwóch latach starań w końcu dołączyłem do Nowego Porządku Świata – czyli do Illuminati. Wielokrotnie padałem ofiarą kradzieży i oszustw. Przez długi czas chciałem wstąpić w szeregi Illuminati, ale różni oszuści próbowali wyłudzić ode mnie pieniądze, aż na początku tego roku poznałem w internecie Lorda Felixa Morgana. Skontaktowałem się z nim, wyjaśniłem sytuację, a on poradził mi, abym złożył wniosek o przyjęcie. Wniosłem znaczną opłatę wstępną, przeszedłem inicjację do Nowego Porządku Świata i po ceremonii otrzymałem milion dolarów amerykańskich. Jestem zachwycony! Czuję się również zobowiązany do szerzenia informacji o działalności Lorda Felixa Morgana. Jeśli chcesz dziś dołączyć do Nowego Porządku Świata Illuminati, skontaktuj się z Lordem Felixem Morganem; to najlepsza okazja, by uzyskać członkostwo w Illuminati, o jakim zawsze marzyłeś. Skontaktuj się z Lordem Felixem Morganem przez WhatsApp pod numerem +447353027456. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 02:32 Źródło komentarza: Wizyta Mateusza Morawieckiego w Złotowie Autor komentarza: do wyżej Treść komentarza: Dość się naskakałeś jak byłeś komikiem i weszło ci to w krew. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 01:38 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Euro Eco Nieszczęście nad Zotowem Treść komentarza: Nowi włodarze zapewnili mieszkańcom Złotowa piekło nad miastem. Podziekowali sobie nawet na sesji. PALIWO OŁOWIOWE!!!! RATUJ SIĘ KTO MOŻE - szczególnie kobiety w ciąży, planujące mieć dzieci i rodziny z małymi dziećmi!!!!!! !!!!! !!! To cena za euro eco? Tłokowy helikopter na paliwie ołowiowym Avgas 100LL i jak duży ogrom skażenia ołowiem przyjęli okoliczni meszkańcy.. ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ Jako mieszkaniec Złotowa osoba zaangażowana w ochronę środowiska, wyrażam głębokie zaniepokojenie wpływem operacji lotniczych wykorzystujących paliwo Avgas 100LL na zdrowie publiczne i ekosystem. Avgas 100LL zawiera 0,56 grama tetraetylenu ołowiu (TEL) na litr. Dla porównania: wycofane paliwa samochodowe z ołowiem ("etylina")miały ok. 0,15–0,4 g/l. Mimo deklarowanej „obniżonej” zawartości, Avgas 100LL pozostaje jednym z ostatnich legalnych źródeł emisji ołowiu do atmosfery na świecie. Nawet śladowe ilości tego metalu ciężkiego kumulują się w organizmach, powodując m.in. uszkodzenia układu nerwowego, zwłaszcza u dzieci. Ołów jest toksyną kumulatywną a więc nie ulega rozkładowi jak dioksyny czy WWA, tylko odkłada się go w okolicy coraz więcej i więcej. Podczas startu i lądowania silniki pracują z maksymalną mocą, co znacząco zwiększa spalanie: - Awionetki (np. Cessna 172, Piper PA-28): - Średnie zużycie: 30–50 litrów/godz., - Podczas startu: ok. 5–10 litrów (w ciągu 5–10 minut), - Podczas lądowania: ok. 3–7 litrów. - Helikoptery (np. Robinson R44, Bell 206): - Średnie zużycie: 50–70 litrów/godz., - Podczas startu i zawisu: nawet 15–20 litrów w krótkim czasie. Przykład: Samolot wykonujący 10 startów i lądowań dziennie zużyje dodatkowo 80–150 litrów Avgas 100LL, emitując 45–85 gramów czystego ołowiu tylko w tych fazach lotu. Główne modele wykorzystujące Avgas 100LL - Awionetki: – Cessna 172, Piper PA-28 Cherokee, Cirrus SR22, Beechcraft Bonanza, Diamond DA40. - Śmigłowce: – Robinson R22/R44/R66, Bell 206 JetRanger, Schweizer 300, Enstrom 280. Większość z tych maszyn to starsze konstrukcje, których silniki (np. Lycoming O-360) wymagają paliwa ołowiowego. Skutki dla środowiska i zdrowia 1. Zanieczyszczenie gleby i powietrza: Ołów z spalin osadza się w promieniu kilku kilometrów od lotniska, skażając uprawy i wody gruntowe. 2. Ryzyko zdrowotne: Badania EPA wskazują, że nawet niskie stężenia ołowiu zwiększają ryzyko chorób serca, zaburzeń rozwoju u dzieci i uszkodzeń nerek. 3. Brak skutecznych regulacji: Mimo deklaracji FAA (program EAGLE) i UE dotyczących wycofania Avgas 100LL do 2030 r., postęp jest niewystarczający. Wnioski: 1. Należy natychmiast ograniczyć liczbę operacji maszyn korzystających z Avgas 100LL, szczególnie w pobliżu terenów mieszkalnych. Całkowicie ograniczyć sprzedaż paliwa avgas 100LL na tym lotnisku 2. Monitorować stężenie ołowiu w okolicy lotniska i udostępniać dane mieszkańcom. Lotnisko, które ignoruje te wyzwania, staje się współodpowiedzialne za zatruwanie lokalnej społeczności. Czas na działania, zanim kolejne pokolenie odczuje skutki naszej bierności. *Źródła: FAA, EPA, badania Silnikowych Emisji Lotniczych (2022). Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:06 Źródło komentarza: Multimilioner z Krajenki - film o Siegbercie Wilzigu Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile