Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 czerwca 2026 00:00

Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Złotowie będzie dalej Artur Bobruk!

Podziel się
Oceń

27 grudnia 2023 roku Artur Bobruk złożył rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Powiatowego w Złotowie. Radni opozycji w Radzie Powiatu i przychylne im media natychmiast odtrąbiły z radością ten fakt. Stąd wybrzmiało na całą Złotowszczyznę, że będąc dyrektorem szpitala, prowadził jednocześnie działalność gospodarczą, a to jest niezgodne z prawem. Rzeczywiście nie jest. Rzecz w tym, że nie jest to również pierwszy taki przypadek w historii powiatu złotowskiego i jakoś wcześniej niektóre lokalne media nie dostawały aż takiej sraczki. Wystarczy tu przywołać okres, w którym przyrównywały pewnego starostę do "supermena", a ten odwzajemniał się miłymi gestami. Po drugie, larum w powiecie grają najgłośniej stronnicy rządu Donalda Tuska, którego gabinet depta zasady państwa prawa na wszelkie możliwe sposoby, co przyznają już nawet instytucje międzynarodowe. Jakoś w tych przypadkach to nie przeszkadza. Po trzecie, czasami trudno znaleźć osobę kompetentną na niektóre stanowiska, bo np. ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, stanowi skuteczną przeszkodę na tej drodze. Właśnie wtedy pojawia się dylemat, prawo czy życie?

Wygląda na to, że obecne władze powiatu złotowskiego postawiły na "życie", bo okazało się, że Artur Bobruk dalej będzie pełnić obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Złotowie. Jak długo? Zapraszamy do obejrzenia materiału video.


Napisz komentarz

Komentarze

Zorientowany 31.12.2023 06:00 PM
Hehehe Pan P.O Dyrektor został powołany nie zgodnie z prawem. Jest to przejaw zupełbej ignorancji prawa. Podobnie jak przez 8 ostatnich lat robił PiS

Paweł 31.12.2023 09:44 PM
PIS nie łamało prawa, jednak teraz prawo łamie ekipa Tuska. Sienkiewicz, Bodnar…

:-) 03.01.2024 09:49 AM
Podaj przykład łamania prawa przez PIS. Podaj, bo jestem ciekaw sieczki jaką Ci wiertnicza sprzedała.

AK 31.12.2023 10:06 AM
To prawda, w starostwie były takie przypadki. Odsyłam do archiwalnych numerów tygodnika "Złotowskie Okolice".

Sadi 30.12.2023 11:55 PM
Zamknęli usta wszystkim hejterom i tym śmiesznym radnym

Temperatura: 22°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Unia Europejska tylko dla cywilizowanych krajów. Treść komentarza: Ukraina z kultem Bandery,nigdy nie wejdzie do Unii Europejskiej. Żeleński możesz dołączyć do Uni Azjatyckiej. Unia Europejska nie toleruje przemocy. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 17:03 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Kate Treść komentarza: Oto moje świadectwo tego, jak po ponad dwóch latach starań w końcu dołączyłem do Nowego Porządku Świata – czyli do Illuminati. Wielokrotnie padałem ofiarą kradzieży i oszustw. Przez długi czas chciałem wstąpić w szeregi Illuminati, ale różni oszuści próbowali wyłudzić ode mnie pieniądze, aż na początku tego roku poznałem w internecie Lorda Felixa Morgana. Skontaktowałem się z nim, wyjaśniłem sytuację, a on poradził mi, abym złożył wniosek o przyjęcie. Wniosłem znaczną opłatę wstępną, przeszedłem inicjację do Nowego Porządku Świata i po ceremonii otrzymałem milion dolarów amerykańskich. Jestem zachwycony! Czuję się również zobowiązany do szerzenia informacji o działalności Lorda Felixa Morgana. Jeśli chcesz dziś dołączyć do Nowego Porządku Świata Illuminati, skontaktuj się z Lordem Felixem Morganem; to najlepsza okazja, by uzyskać członkostwo w Illuminati, o jakim zawsze marzyłeś. Skontaktuj się z Lordem Felixem Morganem przez WhatsApp pod numerem +447353027456. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 02:32 Źródło komentarza: Wizyta Mateusza Morawieckiego w Złotowie Autor komentarza: do wyżej Treść komentarza: Dość się naskakałeś jak byłeś komikiem i weszło ci to w krew. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 01:38 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Euro Eco Nieszczęście nad Zotowem Treść komentarza: Nowi włodarze zapewnili mieszkańcom Złotowa piekło nad miastem. Podziekowali sobie nawet na sesji. PALIWO OŁOWIOWE!!!! RATUJ SIĘ KTO MOŻE - szczególnie kobiety w ciąży, planujące mieć dzieci i rodziny z małymi dziećmi!!!!!! !!!!! !!! To cena za euro eco? Tłokowy helikopter na paliwie ołowiowym Avgas 100LL i jak duży ogrom skażenia ołowiem przyjęli okoliczni meszkańcy.. ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ Jako mieszkaniec Złotowa osoba zaangażowana w ochronę środowiska, wyrażam głębokie zaniepokojenie wpływem operacji lotniczych wykorzystujących paliwo Avgas 100LL na zdrowie publiczne i ekosystem. Avgas 100LL zawiera 0,56 grama tetraetylenu ołowiu (TEL) na litr. Dla porównania: wycofane paliwa samochodowe z ołowiem ("etylina")miały ok. 0,15–0,4 g/l. Mimo deklarowanej „obniżonej” zawartości, Avgas 100LL pozostaje jednym z ostatnich legalnych źródeł emisji ołowiu do atmosfery na świecie. Nawet śladowe ilości tego metalu ciężkiego kumulują się w organizmach, powodując m.in. uszkodzenia układu nerwowego, zwłaszcza u dzieci. Ołów jest toksyną kumulatywną a więc nie ulega rozkładowi jak dioksyny czy WWA, tylko odkłada się go w okolicy coraz więcej i więcej. Podczas startu i lądowania silniki pracują z maksymalną mocą, co znacząco zwiększa spalanie: - Awionetki (np. Cessna 172, Piper PA-28): - Średnie zużycie: 30–50 litrów/godz., - Podczas startu: ok. 5–10 litrów (w ciągu 5–10 minut), - Podczas lądowania: ok. 3–7 litrów. - Helikoptery (np. Robinson R44, Bell 206): - Średnie zużycie: 50–70 litrów/godz., - Podczas startu i zawisu: nawet 15–20 litrów w krótkim czasie. Przykład: Samolot wykonujący 10 startów i lądowań dziennie zużyje dodatkowo 80–150 litrów Avgas 100LL, emitując 45–85 gramów czystego ołowiu tylko w tych fazach lotu. Główne modele wykorzystujące Avgas 100LL - Awionetki: – Cessna 172, Piper PA-28 Cherokee, Cirrus SR22, Beechcraft Bonanza, Diamond DA40. - Śmigłowce: – Robinson R22/R44/R66, Bell 206 JetRanger, Schweizer 300, Enstrom 280. Większość z tych maszyn to starsze konstrukcje, których silniki (np. Lycoming O-360) wymagają paliwa ołowiowego. Skutki dla środowiska i zdrowia 1. Zanieczyszczenie gleby i powietrza: Ołów z spalin osadza się w promieniu kilku kilometrów od lotniska, skażając uprawy i wody gruntowe. 2. Ryzyko zdrowotne: Badania EPA wskazują, że nawet niskie stężenia ołowiu zwiększają ryzyko chorób serca, zaburzeń rozwoju u dzieci i uszkodzeń nerek. 3. Brak skutecznych regulacji: Mimo deklaracji FAA (program EAGLE) i UE dotyczących wycofania Avgas 100LL do 2030 r., postęp jest niewystarczający. Wnioski: 1. Należy natychmiast ograniczyć liczbę operacji maszyn korzystających z Avgas 100LL, szczególnie w pobliżu terenów mieszkalnych. Całkowicie ograniczyć sprzedaż paliwa avgas 100LL na tym lotnisku 2. Monitorować stężenie ołowiu w okolicy lotniska i udostępniać dane mieszkańcom. Lotnisko, które ignoruje te wyzwania, staje się współodpowiedzialne za zatruwanie lokalnej społeczności. Czas na działania, zanim kolejne pokolenie odczuje skutki naszej bierności. *Źródła: FAA, EPA, badania Silnikowych Emisji Lotniczych (2022). Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:06 Źródło komentarza: Multimilioner z Krajenki - film o Siegbercie Wilzigu Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile