Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:21

Klaudia Adamek ze stypendium olimpijskim. Trafiła do elitarnego grona

Podziel się
Oceń

3 tysiące złotych miesięcznie wypłacane do końca obecnego roku - taką kwotę będzie otrzymywać Klaudia Adamek w ramach otrzymanego właśnie Stypendium Olimpijskiego Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Lekkoatletka z Zakrzewa znalazła się w elitarnym gronie sportowców, którzy dostąpili takiego zaszczytu.

Klaudia Adamek wciąż jeszcze nie może być oficjalnie pewna startu w Igrzyska Olimpijskich, bo decyzję pod koniec miesiąca powinien podjąć trener kadry, choć jej szanse z uwagi na obecną formę są ogromne. Zresztą swoją dyspozycję Klaudia potwierdziła m.in. startując w sztafecie, z którą uzyskała kwalifikację olimpijską. I właśnie uzyskanie tej kwalifikacji sprawiło, że Klaudia Adamek znalazła się w elitarnym gronie sportowców z województwa wielkopolskiego, którzy uzyskali stypendium. 

- Obecnie lista nie jest jeszcze zamknięta, bo sportowcy wciąż walczą o kwalifikacje olimpijskie, ale my jako samorząd jesteśmy gotowi na każdą liczbę takich stypendiów. Niemniej szacujemy, że będzie ich 10-15 - powiedział Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. 

Sama Klaudia nie ukrywa, że wyjazd na Igrzyska Olimpijskie byłby spełnieniem jej marzeń z początków kariery. 

- Jeśli chodzi o plany i marzenia to w tym roku są oczywiście Igrzyska Olimpijskie. Tak naprawdę, start w tej imprezie to chyba marzenie każdego sportowca, który zaczyna trenować. Nie ukrywam też, że są jeszcze Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się przed IO i wkrótce Mistrzostwa Polski Seniorów - mówiła Klaudia Adamek. 

I to właśnie od tej ostatniej imprezy wiele zależy, bo na podstawie osiąganych tam wyników będą przyznawane ostateczne nominacje olimpijskie. 


Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 22°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Otworzyliśmy oczy Treść komentarza: Bardzo słuszna Decyzja Prezydenta Polski Karola Nawrockiego bo Zełeński za prezydentury A.Dudy planować zawładnąć Polską,chciał połączyć Polskę z Ukrainą i stanąc na czele UKROPOLIN , bo taka nowa nazwe szykował dla dwóch połaczonych państw ,słowiańskiej Polski i azjatyckiej Ukrainy.Przenicę nadgryzioną przez myszy wypychał do Polski i zapełnił wszystkie magazyny i silosy a skup od Polskich Rolników został zablokowany i polscy Rolnicy nie mogli sprzedac do polskiego skupu,polskiej pszenicy bo nie było miejsca w silosach. Dzięki interwencji Polskich Rolników,ktrórzy pojechali ciagnikami na granice polsko-ukraińską i zabkokowali wwzóz do Polski ukraińskiej pszenicy. Pomogło to skutecznie. Zełeński chciał byc "królem całej polsko-ukraińskiej ziemi" i pewnie wybijali by stopniowo Polaków by posiąść dla Ukraińców wiekszy obszar ziemi bo ,w zanadrzu przeciez mają bańdziorów -morderców w gloryfikowanej przez nich OUN-UPA po zbrodniarzu Stefanie Barderze,który wybił ponad 100 000 Polaków i dlatego Ukraińcy postawili Banderze pomnik ,gdzie składaja ciagle tam kwiaty i w 2026r po 83r. poszli jeszcze bardziej aby czcic S.Banderei Zełeńki aby dzis uczcić mordercę Polaków to on celowo aby poniżyc Polaków jeszcze bardziej uczcił Bandere ,nadając obecnej ich armii nazwe UPA. A nie oddaje Polsce pożyczki 200 000 000 000 Miliardów i w doopie ma wdziecznosć Polaków,że Ukraińcy 4 lata byli na wczasach w Polsce(za wynajem mieszkania dla jednego Ukr.Polska płaciła mu za wynajem po 1500zł) dlatego tak duzo Ukr.osiedliło się w Warszawie i jesze 1 miliom Ukraińców mieszka w Polsce. Zajmują sie narkotykami i Policja Polska wykryła Laboratorium wytwarzania sztucznych narkotyków,prowadził to Ukrainiec.Handlowali Ludzmi,wywożąc Polaków pod pozorem dobrze płatnej pracy,która polegała na prostrytucji i nierządzie. Dlatego Polacy musicie odróżniać,kto jest kim i nie ufać oszustom i naciagaczom. Dobrodziejstwem dla Polaków jest głoszenie HISTORII PRZEZ PREZYDENTA KAROLA NAWROCKIEGO ponieważ nie wszyscy Polacy wiedzieli o Rzezi Wołyńskiej. Za co dziękujemy Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zdrajców usunąc z Polski Treść komentarza: Policja prosimy kajdanki do tego Zdrajcy i deportować tego"Hej " na Ukrainę .Grzywna 60000 dla Polski. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:58 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Zasłużył sobie Żeleński na to Treść komentarza: Dzisiaj 19 czerwca 2026r. Prezydent Polski Karol Nawrocki po wnikliwej analizie podjął Decyzję o Odebraniu Żeleńskiemu odznaczenia Orła Białego. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:44 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile