Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 15:18
Reklama

Klaudia Adamek ze stypendium olimpijskim. Trafiła do elitarnego grona

3 tysiące złotych miesięcznie wypłacane do końca obecnego roku - taką kwotę będzie otrzymywać Klaudia Adamek w ramach otrzymanego właśnie Stypendium Olimpijskiego Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Lekkoatletka z Zakrzewa znalazła się w elitarnym gronie sportowców, którzy dostąpili takiego zaszczytu.
Klaudia Adamek ze stypendium olimpijskim. Trafiła do elitarnego grona

Klaudia Adamek wciąż jeszcze nie może być oficjalnie pewna startu w Igrzyska Olimpijskich, bo decyzję pod koniec miesiąca powinien podjąć trener kadry, choć jej szanse z uwagi na obecną formę są ogromne. Zresztą swoją dyspozycję Klaudia potwierdziła m.in. startując w sztafecie, z którą uzyskała kwalifikację olimpijską. I właśnie uzyskanie tej kwalifikacji sprawiło, że Klaudia Adamek znalazła się w elitarnym gronie sportowców z województwa wielkopolskiego, którzy uzyskali stypendium. 

- Obecnie lista nie jest jeszcze zamknięta, bo sportowcy wciąż walczą o kwalifikacje olimpijskie, ale my jako samorząd jesteśmy gotowi na każdą liczbę takich stypendiów. Niemniej szacujemy, że będzie ich 10-15 - powiedział Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. 

Sama Klaudia nie ukrywa, że wyjazd na Igrzyska Olimpijskie byłby spełnieniem jej marzeń z początków kariery. 

- Jeśli chodzi o plany i marzenia to w tym roku są oczywiście Igrzyska Olimpijskie. Tak naprawdę, start w tej imprezie to chyba marzenie każdego sportowca, który zaczyna trenować. Nie ukrywam też, że są jeszcze Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się przed IO i wkrótce Mistrzostwa Polski Seniorów - mówiła Klaudia Adamek. 

I to właśnie od tej ostatniej imprezy wiele zależy, bo na podstawie osiąganych tam wyników będą przyznawane ostateczne nominacje olimpijskie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 24°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 0 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama