Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 21:45

Sesja Rady Miasta w Złotowie

Podziel się
Oceń

Transmisja online z obrad Rady Miejskiej w Złotowie z dnia 27.10.2021 r.


Napisz komentarz

Komentarze

pzl 31.10.2021 10:57 PM
Tymczasem akcja dezinformacja idzie pełną parą...

Obudźcie się! 31.10.2021 07:29 AM
Kto się wybije na niepodległość, będzie bohaterem narodowym ha ha ha!

Mieszkaniec 31.10.2021 07:19 AM
Wypowiedzi i argumenty radnych skupionych wokół lidera przywiezionego niegdyś do naszego miasta wyłania obraz niewiedzy, żalu przegranych wyborów, braku własnej kreatywności i inicjatywy. Ze smutkiem i zażenowaniem słucha się ludzi nie potrafiących poprawnie złożyć zdania a co gorsze wysunąć kontrargumentów, które potrafiłyby obalić cały plan pozyskania funduszy norweskich. Uważam, że gdyby sesja odbyła się w okresie letnim np. na Półwyspie Rybackim przy udziale intensywnej reklamy to większość z nas miałaby możliwość spojrzenia na osoby które są dotychczas od lat wybierane i reprezentują nas w Złotowie. W cywilizowanym świecie osoby posługujące się językiem "chamstwa i nonszalancji" dawno powinni odejść. Dziwi fakt, że środowiska feministy styczne nie zainteresowały się jeszcze wypowiedziami niektórych osób jak i pozostawienia takich faktów bez echa. Drogie Panie walczące o swoja godność może któraś nagłośni fakt zwracania się w taki sposób do płci żeńskiej. Oczekiwałbym bym normalnej przyzwoitości która nakazuje posypanie popiołem głowy i przeprosin.

Koza 29.10.2021 07:52 AM
Oni nie dadzą tych 12 milionów, choćby nie wiadomo co. Skoro śniadanie biznesowe to śniadanie, to ta sama ograniczona optyka nakazuje robić wszystko, co możliwe, byle wbrew burmistrzowi. Chyba radni nie zdają sobie sprawy, że teraz dużo większa liczba mieszkańców patrzy im na ręce (debata miała ponad 4 tys odtworzeń, ostatnia sesja ponad 1,2 tys), więc dalsze podążanie za wodzem staje się ryzykowne i nieopłacalne. A przecież wszyscy wiemy, że w tym obozie są aspiracje burmistrzowskie i kto je ma, hahahaha. Będą odwlekać podjęcie decyzji (tej na nie), aż wykonanie projektu będzie niemożliwe, bo nie starczy czasu. No i będą się upierać, że 16 milionów starczy, choć nie starczy, bo projekt jest kompleksowy i nie można go okroić, bo straci wtedy sens. Byłoby 30 milionów, które zostałoby w Złotowie, a tak będzie chodniczek na cmentarzu. Choć to i tak nic, bo przydałby się telebim, wiadomo. Nie ma żadnych, żadnych racjonalnych argumentów, żeby być przeciw wykorzystaniu tej historycznej szansy. Mamy pozwolić osobom, ktore dostały po 100 czy 200 głosów w wyborach, Koza zaprzepaściły taką możliwość nam wszystkim?!? Dlatego referendum w sprawie odwołania rady jest absolutnie konieczne. Co jeden lepszy nie powinien być już nigdy więcej radnym, skoro nie zamierza działać w interesie miasta i mieszkańców, a nawet przeciwko nim.

Rz 29.10.2021 12:08 PM
Powiedz dlaczego dofinansowanie w wysokości 18 mil traci sens ,bardzo jestem ciekawy twojej opini

Koza 29.10.2021 12:35 PM
Ehhhh... Jak samochód kosztuje 30 tys, to tyle trzeba za niego zapłacić. Za 18 tys kupisz 10 rowerów, a to, uwaga, nie to samo!!!

kierowca 29.10.2021 12:49 PM
Jak kogoś nie stać, to kupuje tańszy samochód :)

Koza 29.10.2021 12:56 PM
A jak kogoś stać, ale o kasie decyduje ktoś zawzięty z zerowym pojęciem?

Tomasz 28.10.2021 08:10 PM
Gdyby nie spotkania biznesowe żaden z projektów w ramach finasowania z środków Norweskich nawet nie mógłby być nawet zaczęty, po to są spotkania aby można było nadzorować efekt ich realizacji, nie dali miastu przecież pieniędzy kierując się zapewnieniami burmistrza i każdy tym projektów będzie sprawdzany za sprawą spotkań biznesowych. Radni z ramienia Pana Wełniaka nie mieli problemu gdy takie spotkania biznesowe w urzędzie miasta były organizowane za ich podwładnego. Resumując hipokryzja obecnych radnych z ramienia Pana Wełniaka aż ulewa się im w sprawie owych spotkań biznesowych. Są w stanie zablokować każdą możliwość inwestycji jeżeli tylko nie są one wypracowane przez ich wodza Pana Wełniaka a że sami nie są w stanie zdobyć jako radni ani złotówki dla miasta, skupiają się na blokowania inwestycji obecnego burmistrza Drodzy radni w tym Pan KK kogo jeszcze próbujecie oszukać że zależy że nie zależy wam na przyjęciu środków Norweskich? Jeżeli nawet nie potraficie ukrywać własnej hipokryzji w sprawie spotkań biznesowych.

Kris 29.10.2021 12:10 PM
Panie Tomaszu ,proszę organizować śniadania i obiady za swoją kasę .

Do Kris 29.10.2021 09:57 PM
I znowu nie potrafiłeś przeczytać ze zrozumieniem

Oszukany wyborca 28.10.2021 06:31 PM
Żygać mi się chce kiedy pomyślę, że głosy mojej rodziny na kandydata Połączył nas Złotów spowodowały dojście do władzy w radzie Wełniakowi.

Rz 29.10.2021 12:35 PM
Śmiało żygaj trochę wyrzuć z siebie tej żółci

qs 30.10.2021 08:15 PM
Polecam rzygac przez rz będzie po Polsku.

Macron 28.10.2021 05:09 PM
Mariolki nie było prawie rok w Złotowie, a ma tak dużo do powiedzenia.

Rz 29.10.2021 12:17 PM
Za to Piosik uczestniczył we wszystkich posiedzeniach ,on się uczy jazzu i to go tłumaczy

Łomatko 29.10.2021 12:41 PM
Piosik jest zaangażowany, nie działa na szkodę miasta i nie powtarza w kółko sloganów, których nie rozumie ("nowe technologie").

S 29.10.2021 01:27 PM
W co On jest zaangażowany ? Pordolicie Hipolicie.

PZL 29.10.2021 03:34 PM
W jazz. I książkę P. Zdrenki na przykład.

$koda 29.10.2021 07:19 PM
Merytorycznie debata na tej absencji nie ucierpiała. Ona potrafi tylko dukać z kartki, bez ładu i składu

Hihi 29.10.2021 11:20 PM
I mruczy jak kot, gdy się coś mówi pod adresem Wełnianego. Asystentka leśnego dziada.

z naszych podatków 30.10.2021 12:17 AM
mówisz o tym, co się w lesie nabawił "zawodowej choroby urzędniczej" boreliozy i zażądał za to odszkodowania z kasy miejskiej?

tak 30.10.2021 12:21 AM
Tak twierdził Wełniany, ze tej choroby nabawił się pracując jako burmistrz, był o tym artykuł u leszcza

Melchior 28.10.2021 08:21 AM
Ale należy docenić starania radnego Koronkiewicza, tyle czasu poświęcił na dzwonienie, dowiadywanie się. Tyle tego było, że lepiej poznał projekty innych miast, niż projekt Złotowa. Od GRUDNIA 2020 radni mieli dostęp do całej dokumentacji! OD GRUDNIA 2020!! Sam jako mieszkaniec - średnio zainteresowany wiem więcej, bo na stronie miasta były publikowane te wszystkie rzeczy. Ale przecież, który radny interesuje się rozwojem miasta na cudze pieniądze? Kto sie interesuje jak będzie wydane 30 mln złotych? Co to w ogóle za argumenty?? Za co bierzecie diety, z tego co się orientuje NAJWYŻSZE w okolicy!!?? SZKODA, że takiego zaangażowania nie wykazał radny Koronkiewicz na etapie pisania projektu. Ciekawe ile złożył propozycji tych działań miękkich, z których teraz się wyśmiewa. Ciekawe... Po fakcie wszystko fajnie krytykować, wybrać sobie kilka rzeczy i PIERDOŁY GADAĆ. Tak się okazuje, że brałem kilka razy udział w śniadaniach biznesowych w Chojnicach. Polecam się wybrać! Zobaczy Pan na czym to polega, bo nie polega na jedzeniu...

WT 27.10.2021 10:10 PM
Larwa pisze, Koronka nie umie po polsku przeczytać. He, he, he

a propos "Rz" 28.10.2021 12:29 AM
I już nie pamięta co przeczytał

zakrzak 28.10.2021 10:56 AM
Ja słyszałem, że larwa chce aby miasto wybudowało korty a on je potem przejmie. On to gdzieć powiedział publicznie.

kasa 28.10.2021 11:29 AM
nawet na sesji o tym mówił

Roman 28.10.2021 11:42 AM
Tak, włącz ostatnią sesję rady.

Do Romana 28.10.2021 03:44 PM
larwa nie wypowiadał się na ostatniej sesji, to było wcześniej

blokada inwestycji dla WTZ 27.10.2021 09:40 PM
Radni zablokowali Dom Multiopieki ! Nie ma go też w ich najnowszym wykazie inwestycji niezbednych do zrealizowania

Rz 28.10.2021 12:01 AM
No i znowu bzdury ktoś piszę. Ja jestem za domem multiopieki ,jeżeli ktoś blokuje inwestycje to Burmistrz

Do Rz 28.10.2021 12:24 AM
znowu kłamiesz

arek34 29.10.2021 02:17 PM
Nie kłamie, tylko ciebie całość ewidentne przerasta. Nie kumasz ogromu szkód jakie temu miastu i jego mieszkańcom uczyniliście na polecenie dziadka naczelnika. twoje nieprzemyślane, chamskie wypowiedzi wystawiają ciebie i twoich bliskich na pośmiewisko. Lada chwila normalni i uczciwi ludzie zaczną cię ignorować, bo to jedyny sposób traktowania udzi twojego pokroju.

Znowu 28.10.2021 05:09 AM
Znowu kłopoty z językiem polskim, znowu "za, a nawet przeciw", znowu wszystko wina burmistrza... Ile radni pozyskali środków zewnętrznych dla tego miasta?!? Burmistrz blokuje inwestycje?!? Jak blokuje i jakie inwestycje?!? Sprowadził dla miasta rekordową dotację, co jest faktem. A pan dalej, jak mantrę, łamaną polszczyzną swoje...

Jola 28.10.2021 05:54 AM
O, witamy! Tym razem bez podpisu czy nawet inicjałów? Co się nagle stało? To weź nam pan teraz wytłumacz, jak pan jesteś za domem multiopieki i co pan zamierzasz zrobić, żeby on powstał, oraz jak burmistrz - podpisujący się pod projektem powstania takiej instytucji - blokuje jego budowę.

Zak-Rz-ewo 30.10.2021 12:06 AM
Taka jest właśnie wasza taktyka, panie "Rz", mówicie ze jesteście "za", a podejmujecie decyzje przeciwne, w tym na szkodę WTZ ! Uchwałą, która zawierała budowę Domu Multiopieki została przez was zablokowana. A dodatkowo Koronkiewicz odczytał wykaz inwestycji przygotowany na sesję przez radnych z klubów Zadbajmy i Połączył oraz Żelichowskiego. Uzgodniliście zatem jakie inwestycje, wg. was, są niezbędne do zrealizowania.. Coś tam pokrywa się z projektem, ale Domu Multiopieki NIE MA ! Nie ma, panie radny. Takie są fakty ! Jest za to kilka punktów dotyczących dzielnicy Chojnica oraz prywaty, które z rozwojem miasta nie mają nic wspólnego

korekta 30.10.2021 12:08 AM
Chojnicka

wkur..... 27.10.2021 08:58 PM
Głyzewski, dobrze wiesz, ze czas na dyskusje już minął - 10-miesiecy trwały konsultacje - teraz czasu już nie ma - czas na realizację nieubłaganie się skraca ! -zostało tylko 2,5 roku - nikt w ministerstwie nie będzie słuchał tłumaczeń, że miastu nie udało się zrealizować planów, bo radni postanowili sobie jeszcze podyskutować i tym samym jeszcze bardziej skrócić czas czyniąc inwestycje niemożliwymi do wykonania. W tej sytuacji dofinansowania na pewno nie dostaniemy. A cel jest taki, żeby wina spadła na burmistrza ze się nie wywiązał z obietnicy ! Pamiętamy ile czasu potraficie się kłócić przy mniej skomplikowanych uchwałach budżetowych - inne gminy mają załatwiony temat w grudniu a wy przeciągacie decyzje do lutego - może trwałoby to jeszcze dłużej, gdyby nie groźba, że ministerstwo przejmie kontrolę nad finansami. Dyskusje na temat pieniędzy odbierają wam rozum ! To nie są wasze prywatne pieniądze ! Nie potraficie zobaczyć lasu spoza drzew. Właśnie postawiliście mieszkańców pod ścianą ! Macie w d. rozwój Złotowa! Wasze wodolejstwo i kłamliwe zapewnienia niczego tutaj nie zmienią

qwerty 27.10.2021 09:22 PM
I myślę, że trochę się przeliczyli. To, że celem było "u***nie" burmistrza, to wszyscy wiedzą. Tyle tylko, że on do historii przejdzie jako ktoś, kto pozyskał rekordową dotację, a oni jako ci, którzy z niej z rozmysłem W NASZYM IMIENIU zrezygnowali. Te 30 milionów zostałoby w mieście, no ale po co, skoro można "dokopać" burmistrzowi. WSTYD!!!! Jeśli będzie referendum, na pewno zagłosuję!!!

Rz 27.10.2021 09:51 PM
Maja temat załatwiony bo nie dokładają pieniędzy mieszkańców

Kasia 27.10.2021 09:57 PM
Wydadzą na chodniczek przy ul. Słonecznej...

cd. bleblania radnych 28.10.2021 12:15 AM
Nie mają załatwionej sprawy. Nadal liczą, ze burmistrz ugnie się pod ich naciskiem, ze zniszczy kompleksowy projekt , że potnie go tak, żeby z wizji rozwoju nic nie zostało. Bardzo wymowne jest to, że tacy niby oddani mieszkańcom radni, a nie zaangazowali się w program, który dotyczy przyszłości miasta.. Każdy, kto nie jest przez nich zdezinformowany , kto mysli perspektywicznie dostrzega (niestety już dostrzegał) ogromną szansę dla Złotowa

oburzona 27.10.2021 07:14 PM
czy wszyscy słyszeli, co radny KK miał do powiedzenia? np. odnośnie śniadań biznesowych? Borze liściasty, co to miało być?!?!

zacofanie 27.10.2021 08:01 PM
bo on myślał, że przedsiębiorcy sobie przyjdą , zjedzą śniadanko i już, ha, ha, ha

oburzona 27.10.2021 10:01 PM
Taki program dożywiania? Matko, z czym do ludu z takim zapleczem "eksperckim"?

PZL 27.10.2021 07:12 PM
REFERENDUM, ŻEBY ICH ODWOŁAĆ!!! NATYCHMIAST!!!

K.Ż 29.10.2021 12:22 PM
Proszę bardzo ,odwagi.

Kazik 29.10.2021 12:33 PM
Spokojnie, temat jest ogarniany.

Xzxxx 29.10.2021 12:38 PM
Hahahaha, nikt nie będzie pytał o "pozwolenie" pana szanownego, zapewniam

Gustlik 29.10.2021 02:03 PM
ty i reszta bezRadnych darmozjadów możecie się już pakować.

Adiostttepaku 29.10.2021 04:57 PM
Z chęcią kupię rz bilet do Zakrzewa, niech oni się z nim męczą. panu już podziękujemy!!!

Halina 29.10.2021 02:13 PM
Trzeba nie mieć instynktu samozachowawczego albo żyć w kompletnym odklejeniu od rzeczywistości. Jak na złotowskie są kasowane komentarze, to nie znaczy, że ich nie ma... Ktoś, kto zdobył 350 głosów, jawnie sprzeciwia się woli 4 tys mieszkańców i liczy na co? Nawet po wpisach tutaj widać, że mieszkańców macie za nic. Wyzwiska, brak kultury, brak merytoryki. Za to pajacowanie i bufonada.

Mini 29.10.2021 04:59 PM
4 tys to chyba tyle ile potrzeba, żeby ich odwołać. Ładnie się wkopali, za grosz wyczucia.

Kazik 30.10.2021 09:42 AM
Wystarczy mniej.

pseudo-radni 27.10.2021 06:55 PM
Właśnie uwalili projekt ROZWOJU dla miasta !!! Zniszczyli 10-miesięczną pracę aktywnych mieszkańców. Pomimo wiedzy, która została im przekazana, nadal kłamali i dezinformowali mieszkańców

Temperatura: 29°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: do wyżej Treść komentarza: Dość się naskakałeś jak byłeś komikiem i weszło ci to w krew. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 01:38 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Euro Eco Nieszczęście nad Zotowem Treść komentarza: Nowi włodarze zapewnili mieszkańcom Złotowa piekło nad miastem. Podziekowali sobie nawet na sesji. PALIWO OŁOWIOWE!!!! RATUJ SIĘ KTO MOŻE - szczególnie kobiety w ciąży, planujące mieć dzieci i rodziny z małymi dziećmi!!!!!! !!!!! !!! To cena za euro eco? Tłokowy helikopter na paliwie ołowiowym Avgas 100LL i jak duży ogrom skażenia ołowiem przyjęli okoliczni meszkańcy.. ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ Jako mieszkaniec Złotowa osoba zaangażowana w ochronę środowiska, wyrażam głębokie zaniepokojenie wpływem operacji lotniczych wykorzystujących paliwo Avgas 100LL na zdrowie publiczne i ekosystem. Avgas 100LL zawiera 0,56 grama tetraetylenu ołowiu (TEL) na litr. Dla porównania: wycofane paliwa samochodowe z ołowiem ("etylina")miały ok. 0,15–0,4 g/l. Mimo deklarowanej „obniżonej” zawartości, Avgas 100LL pozostaje jednym z ostatnich legalnych źródeł emisji ołowiu do atmosfery na świecie. Nawet śladowe ilości tego metalu ciężkiego kumulują się w organizmach, powodując m.in. uszkodzenia układu nerwowego, zwłaszcza u dzieci. Ołów jest toksyną kumulatywną a więc nie ulega rozkładowi jak dioksyny czy WWA, tylko odkłada się go w okolicy coraz więcej i więcej. Podczas startu i lądowania silniki pracują z maksymalną mocą, co znacząco zwiększa spalanie: - Awionetki (np. Cessna 172, Piper PA-28): - Średnie zużycie: 30–50 litrów/godz., - Podczas startu: ok. 5–10 litrów (w ciągu 5–10 minut), - Podczas lądowania: ok. 3–7 litrów. - Helikoptery (np. Robinson R44, Bell 206): - Średnie zużycie: 50–70 litrów/godz., - Podczas startu i zawisu: nawet 15–20 litrów w krótkim czasie. Przykład: Samolot wykonujący 10 startów i lądowań dziennie zużyje dodatkowo 80–150 litrów Avgas 100LL, emitując 45–85 gramów czystego ołowiu tylko w tych fazach lotu. Główne modele wykorzystujące Avgas 100LL - Awionetki: – Cessna 172, Piper PA-28 Cherokee, Cirrus SR22, Beechcraft Bonanza, Diamond DA40. - Śmigłowce: – Robinson R22/R44/R66, Bell 206 JetRanger, Schweizer 300, Enstrom 280. Większość z tych maszyn to starsze konstrukcje, których silniki (np. Lycoming O-360) wymagają paliwa ołowiowego. Skutki dla środowiska i zdrowia 1. Zanieczyszczenie gleby i powietrza: Ołów z spalin osadza się w promieniu kilku kilometrów od lotniska, skażając uprawy i wody gruntowe. 2. Ryzyko zdrowotne: Badania EPA wskazują, że nawet niskie stężenia ołowiu zwiększają ryzyko chorób serca, zaburzeń rozwoju u dzieci i uszkodzeń nerek. 3. Brak skutecznych regulacji: Mimo deklaracji FAA (program EAGLE) i UE dotyczących wycofania Avgas 100LL do 2030 r., postęp jest niewystarczający. Wnioski: 1. Należy natychmiast ograniczyć liczbę operacji maszyn korzystających z Avgas 100LL, szczególnie w pobliżu terenów mieszkalnych. Całkowicie ograniczyć sprzedaż paliwa avgas 100LL na tym lotnisku 2. Monitorować stężenie ołowiu w okolicy lotniska i udostępniać dane mieszkańcom. Lotnisko, które ignoruje te wyzwania, staje się współodpowiedzialne za zatruwanie lokalnej społeczności. Czas na działania, zanim kolejne pokolenie odczuje skutki naszej bierności. *Źródła: FAA, EPA, badania Silnikowych Emisji Lotniczych (2022). Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:06 Źródło komentarza: Multimilioner z Krajenki - film o Siegbercie Wilzigu Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile