Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 01:41

Dwie udane akcje policji spowodowały zamieszanie na rynku narkotyków w Złotowie

Podziel się
Oceń

Nowy rok dla złotowskiej policji rozpoczął się sporym sukcesem jeżeli chodzi o akcje wymierzone w przestępczość narkotykową. W Złotowie i Okonku doszło do zatrzymania osób z narkotykami twardymi w tym z kokainą. Wedle naszych informatorów te z pozoru standardowe akcje policji to mocny cios w złotowski rynek dealerski a pokłosie akcji okoneckiej może zaburzyć na jakiś czas łańcuch dostaw narkotyków z zachodu.

Początek roku dla złotowskiej policji to przynajmniej dwie dosyć znaczne realizacje policyjne wymierzone w przestępczość narkotykową w powiecie. Wedle naszych ustaleń, złotowski rynek używek twardych jest dość znaczy a mimo tych dwóch akcji sporo ucierpiał. Poniżej przedstawiamy notatki policyjne dwóch akcji ze Złotowa i Okonka. Mimo, że ilości zatrzymanych narkotyków nie są rekordowe to ocenie wielu osób policja dokonała mocnego ciosu w rynek dealerski a także przemytu w naszym powiecie.  

UKRYTE NARKOTYKI - ZATRZYMANY MIESZKANIEC OKONKA

Zabezpieczenie środków psychotropowych i psychoaktywnych oraz zatrzymanie mężczyzny, to efekt działań funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Okonku, które miało miejsce w połowie stycznia tego roku. Podczas sprawdzenia mieszkania policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Narkotyki zostały ukryte w różnych częściach mieszkania oraz w kojcu dla psa.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Okonku prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, iż jeden z mieszkańców gminy Okonek, posiada w swoim mieszkaniu narkotyki. W trakcie sprawdzenia lokalu mieszkalnego należącego do 43-letniego mężczyzny, policjanci w jednym z pokoi znaleźli foliowy worek z zawartością suszu roślinnego. Na zewnątrz posesji w kojcu dla psa schowany był kolejny woreczek z zawartością zielonego suszu. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna w pozostałych pomieszczeniach oraz na terenie posesji może posiadać więcej zabronionych substancji, policjanci do działania zaangażowali policyjnego psa, specjalizującego się w wyszukiwaniu narkotyków. Czworonożny funkcjonariusz wskazał kolejne miejsce ukrycia narkotyków, tym razem w komodzie. Był to woreczek z zawartością białego proszku o wadze ok. 30gramów.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie znalezionych substancji wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana o wadze blisko 80 gramów oraz amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI W ZŁOTOWIE

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 28-letnią kobietę, która posiadała blisko 300 gramów narkotyków. Do sprawy zatrzymany został również 32 letni mężczyzna, który udzielił kobiecie środki odurzające. W momencie zatrzymania posiadał przy sobie ponad 50 gramów narkotyków oraz sporą ilość gotówki. Zarówno kobieta jak i mężczyzna złożyli wyjaśnienia i przyznali się do przedstawionych zarzutów.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze wydziału kryminalnego złotowskiej komendy, prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali dwie osoby mające związek z posiadaniem i udzielaniem środków odurzających na terenie miasta Złotowa.

Do pierwszego zatrzymania doszło 9 stycznia w godzinach wieczornych. 28 letnia mieszkanka miasta posiadała w swoim miejscu zamieszkania prawie 300 gramów środka odurzającego. Po przebadaniu zabezpieczonego suszu, potwierdzono, że jest to marihuana, w ilości 1200 porcji dilerskich.

Kolejne czynności doprowadziły do ustalenia, gdzie kobieta nabyła zabronione środki. Policjanci ustalili, że ze sprawą związany był 32-letni mieszkaniec Złotowa, który udzielił jej narkotyki. Ponadto w momencie zatrzymania posiadał przy sobie ponad 50 gramów kokainy i 8 porcji dilerskich marihuany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie kobiecie zarzutu posiadania środków odurzających, a mężczyźnie zarzutu z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i udzielanie środków odurzających.

Zgodnie z przepisami prawa, posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za udzielanie tych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub innej osobie, grozić może nawet do 10 lat więzienia

mł.asp. Damian Pachuc


Napisz komentarz

Komentarze

to będzie ciekawy rok 21.02.2022 07:34 PM
Spadlibyście z krzeseł gdybyście usłyszeli kto w Złotowie ćpie koks! No a policja ma zeszyt pana od deliverki. UUUUUUUUUU

Mikuś 20.02.2022 11:06 AM
A jak tam Mordeczka i złotowscy płaskoziemcy, szury, idioci itd? Jakowyś wyrok zapadł?

Ius 20.02.2022 12:17 PM
Prawomocny skazujący!

o jej a tacy byli amerykanskie 19.02.2022 04:09 PM
To poważna strata ze złotowskiej grupy motocyklistów, ostało się czterech. Choć sadzę, że niedługo- Adam się szybko rozpruje i poleci reszta. Broda i tatuaże nie są już wyznacznikem odwagi tylko mody na zgrywanie cwaniaków. Cela uczy pokory i tam kończy się znajomość a zaczyna walka o swoją wolność.

GH 19.02.2022 07:57 PM
To o Dorsza chodzi czy ulicę Dorsza?

Do o jej a tacy byli amerykanskie 20.02.2022 08:29 PM
Dużo wiesz jak na zwykłego gościa... Pewnie z nim bajerka leci, piąteczka z nim zabijasz. Później siadasz przed komputerem, ubierasz kominiarkę i jedziesz mu w komentarzach

Mazi 20.02.2022 08:55 PM
Nie mam kominiarki. Sprzedał kiedyś e-papierosy mojemu siostrzeńcowi w swoim sklepie. Dzieciak się przyznał bo wpadł na paleniu i powiedział wszystko wychowawcy. Niestety ten nie zgłosił tego na policję z jakiejś niewytłumaczalnej dla mnie obawy. Od tej pory zacząłem się gościem interesować. Z kim pracuje, z kim się spotyka. To bardzo proste. Nie miałem pojęcia, że handluje kokainą. Myślałem, że to zwykły sprzedawca fety i zioła. Zdobyć informację jednak nie było trudno. Policja też w końcu wzięła się do roboty.

Do mazi 21.02.2022 02:17 AM
Może i nie masz kominiarki, ale nadal jesteś w internecie anonimowy. No to powiem Ci że musiałeś konkretnie się w***, że przeprowadziłeś swoje prywatne śledztwo odnośnie jego działalności, skoro wiedziałeś o nim prawie wszystko. Tylko teraz odpowiedź mi na jedno pytanie. Czego Ty się obawiałes, skoro miałeś taka wiedzę że handluje feta i ziołem, a jednak nie poszedłeś z tym na policję?? Przecież mogłeś zgłosić anonimowy donos?? No chyba że to zrobiłeś, to wtedy wiele wyjaśnia dlaczego go zatrzymali. A jeśli tego nie zrobiłeś, to wiedz że też popełniłeś przestępstwo, bo miałeś wiedzę że ktoś popełnił/popełnia przestępstwo. Szach i mat ?

Marek 21.02.2022 08:07 AM
Sama wiedza to tylko poszlaka. Nie masz dowodu jeśli tylko ktoś coś słyszał.

Mazi 21.02.2022 10:15 AM
Kominiarka kominiarką. Jesteśmy równi sobie względem anonimowości. Nie wiem dlaczego wymagasz ode mnie więcej, skoro sam od siebie tego nie wymogłeś. Powiem Ci więcej, Twój wpis zdradza, że jesteś blisko tego handlarza i mój wpis Ciebie wyraźnie zabolał. Mam wrażenie, że jesteż z pozostałej czwórki i masz okres niepewności. Czyż się mylę?

Do mazi 21.02.2022 11:54 AM
Akurat jesteś w błędzie, bo nie mam nic wspólnego z tą sprawą. Akurat znam tego gościa, ale nie jestem z ekipy motocyklistów o której piszesz i ich ***sz w komentarzach. Jak jesteś taki kozak to idź na policję i złóż donos, a nie piszesz jakieś anonimowe komentarze. Jesteś kozak to przedstaw się z imienia i nazwiska, to zobaczysz czy motocykliści są tak strasznie jak ich malujesz. Wątpię że zjadziesz tyle w sobie odwagi, ale na bank będziesz na tyle inteligenty żeby znowu odpowiedzieć jakiś komentarzem z ***.

Bartas 21.02.2022 01:14 PM
Znasz gościa? To jest ten co jego stary na rynku handluje?

Hahaha 21.02.2022 05:27 PM
Jutro wtorek, to zapytaj u źródła

Na sznór handlarzy białą śmiercią 18.02.2022 10:12 PM
A co takie tabu to jest? To syn byłego radnego z PISu.

Adam Gaduła 18.02.2022 07:18 PM
W komentarzach poniżej jest wiele podpowiedzi o jakiego gnoja chodzi. Ktoś tam się podpisał Cyber, ktoś tam dał sklep na Norwida. No to ja może dołożę ulicę Dorsza.

Moskit79 18.02.2022 01:09 PM
Szok, że w naszym pięknym miasteczku tyle ćpunów. Skoro ktoś ma takie duże ilości na sprzedaż to znaczy, że zbyt jest ogromny. Takiemu handlarzowi to powina ręka uschnąć za ten czyn!

Bogdan 17.02.2022 02:41 PM
Dobrze się stało!!! Gość był pewny siebie., Trwało to zbyt długo, ale wreszcie dosięgnie go łapa sprawiedliwości. Najbardziej szkoda mi było dzieciaków, którym sptrzedawał elektoniczne faje i inne liqidy do trucia. Ten sklep a w zasadzie klita na Norwida była z tego słynna od lat!

Jwe 17.02.2022 06:37 PM
Kto to taki? Nie kojarzę sklepu

Cyber 17.02.2022 10:15 PM
Bo to mały sklep.

Do cyber 18.02.2022 03:35 PM
Ale nadal nie wiem o jaki sklep chodzi

Borys 21.02.2022 08:09 AM
Ten z fajkami

PawełD 17.02.2022 10:01 AM
Leszcz o trans glass z Okonka nic nie napisał!

Rojek 17.02.2022 11:33 AM
To stały klient na reklamę był.

Temperatura: 22°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: do wyżej Treść komentarza: Dość się naskakałeś jak byłeś komikiem i weszło ci to w krew. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 01:38 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Euro Eco Nieszczęście nad Zotowem Treść komentarza: Nowi włodarze zapewnili mieszkańcom Złotowa piekło nad miastem. Podziekowali sobie nawet na sesji. PALIWO OŁOWIOWE!!!! RATUJ SIĘ KTO MOŻE - szczególnie kobiety w ciąży, planujące mieć dzieci i rodziny z małymi dziećmi!!!!!! !!!!! !!! To cena za euro eco? Tłokowy helikopter na paliwie ołowiowym Avgas 100LL i jak duży ogrom skażenia ołowiem przyjęli okoliczni meszkańcy.. ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ Jako mieszkaniec Złotowa osoba zaangażowana w ochronę środowiska, wyrażam głębokie zaniepokojenie wpływem operacji lotniczych wykorzystujących paliwo Avgas 100LL na zdrowie publiczne i ekosystem. Avgas 100LL zawiera 0,56 grama tetraetylenu ołowiu (TEL) na litr. Dla porównania: wycofane paliwa samochodowe z ołowiem ("etylina")miały ok. 0,15–0,4 g/l. Mimo deklarowanej „obniżonej” zawartości, Avgas 100LL pozostaje jednym z ostatnich legalnych źródeł emisji ołowiu do atmosfery na świecie. Nawet śladowe ilości tego metalu ciężkiego kumulują się w organizmach, powodując m.in. uszkodzenia układu nerwowego, zwłaszcza u dzieci. Ołów jest toksyną kumulatywną a więc nie ulega rozkładowi jak dioksyny czy WWA, tylko odkłada się go w okolicy coraz więcej i więcej. Podczas startu i lądowania silniki pracują z maksymalną mocą, co znacząco zwiększa spalanie: - Awionetki (np. Cessna 172, Piper PA-28): - Średnie zużycie: 30–50 litrów/godz., - Podczas startu: ok. 5–10 litrów (w ciągu 5–10 minut), - Podczas lądowania: ok. 3–7 litrów. - Helikoptery (np. Robinson R44, Bell 206): - Średnie zużycie: 50–70 litrów/godz., - Podczas startu i zawisu: nawet 15–20 litrów w krótkim czasie. Przykład: Samolot wykonujący 10 startów i lądowań dziennie zużyje dodatkowo 80–150 litrów Avgas 100LL, emitując 45–85 gramów czystego ołowiu tylko w tych fazach lotu. Główne modele wykorzystujące Avgas 100LL - Awionetki: – Cessna 172, Piper PA-28 Cherokee, Cirrus SR22, Beechcraft Bonanza, Diamond DA40. - Śmigłowce: – Robinson R22/R44/R66, Bell 206 JetRanger, Schweizer 300, Enstrom 280. Większość z tych maszyn to starsze konstrukcje, których silniki (np. Lycoming O-360) wymagają paliwa ołowiowego. Skutki dla środowiska i zdrowia 1. Zanieczyszczenie gleby i powietrza: Ołów z spalin osadza się w promieniu kilku kilometrów od lotniska, skażając uprawy i wody gruntowe. 2. Ryzyko zdrowotne: Badania EPA wskazują, że nawet niskie stężenia ołowiu zwiększają ryzyko chorób serca, zaburzeń rozwoju u dzieci i uszkodzeń nerek. 3. Brak skutecznych regulacji: Mimo deklaracji FAA (program EAGLE) i UE dotyczących wycofania Avgas 100LL do 2030 r., postęp jest niewystarczający. Wnioski: 1. Należy natychmiast ograniczyć liczbę operacji maszyn korzystających z Avgas 100LL, szczególnie w pobliżu terenów mieszkalnych. Całkowicie ograniczyć sprzedaż paliwa avgas 100LL na tym lotnisku 2. Monitorować stężenie ołowiu w okolicy lotniska i udostępniać dane mieszkańcom. Lotnisko, które ignoruje te wyzwania, staje się współodpowiedzialne za zatruwanie lokalnej społeczności. Czas na działania, zanim kolejne pokolenie odczuje skutki naszej bierności. *Źródła: FAA, EPA, badania Silnikowych Emisji Lotniczych (2022). Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:06 Źródło komentarza: Multimilioner z Krajenki - film o Siegbercie Wilzigu Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile