Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 07:42
Reklama

Kłamstwa sprostowane! Powstanie most nawiązujący do tradycji

Niedawno relacjonowaliśmy informacje przedstawione na konferncji przez plenipotentów prezydenta Piła Piotra Głowskiego. Szybko okazało się i potwierdziło, że treści na niej wygłoszone były nieprawdziwe. Jak zaznaczył starosta pilski, niektóre z nich okazały się kłamstwem a inne były przypuszczeniami wynikającymy z niekompetencji lub świadomej manipulacji.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Jak informuje na oficjalnej stronie Powiat Pilski:

 Starosta Pilski Eligiusz Komarowski dementuje nieprawdziwe informacje w sprawie mostu Bolesława Krzywoustego przekazane przez I zastępcę prezydenta Piły Krzysztofa Szewca na konferencji prasowej w dniu 19 lipca bieżącego roku.


Podczas swojego wystąpienia prezydent Krzysztof Szewc próbował straszyć mieszkańców naszego regionu kłamliwymi informacjami, że 31 lipca most Bolesława Krzywoustego zostanie zamknięty, a władze powiatu nie robią nic, by zrealizować przebudowę mostu.

- Chciałbym zaprzeczyć temu, co powiedział pan Krzysztof Szewc, że most Bolesława Krzywoustego od 31 lipca będzie zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego. To jest nieprawda. Gdyby pan Krzysztof Szewc zadał sobie minimum trudu, wiedziałby, że Zarząd Powiatu w Pile ma czas na realizację inwestycji do 30 listopada 2024 roku. Kiedy, 30 września 2021 r. prezydent wypowiedział nam wieloletnie porozumienie, w sprawie zarządzania drogami powiatowymi przez Gminę Piła niezwłocznie przystąpiliśmy do pracy – powiedział na konferencji prasowej 20 lipca, starosta pilski Eligiusz Komarowski.

29 października 2021 r. Powiat Pilski zlecił wykonanie ekspertyzy mostu firmie, która ma bardzo bogate doświadczenie związane z realizacją obiektów inżynieryjnych m.in. na Zakopiance czy kolei szybkiego ruchu w Danii. Na tej podstawie Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał prawomocną decyzję (zmieniając wcześniejszą) i przedłużając użytkowanie mostu do minimum 30 listopada 2024 r. 22 lutego br. podpisana została natomiast umowa na wykonawstwo ostatecznego projektu budowlanego nowego mostu, który ma być gotowy do listopada bieżącego roku.


- Mamy przygotowane dwa warianty tego mostu: historyczny i współczesny, które niebawem poddamy konsultacjom społecznym. Ważne jest to, że most będzie szerszy o 2 metry, tak by można było tam poprowadzić nie tylko chodnik, ale również ścieżkę rowerową. Jedno jest pewne, że funkcjonalność tego mostu będzie o wiele większa – dodał starosta Eligiusz Komarowski.


Dlatego po raz kolejny uspokajamy mieszkańców i gwarantujemy, że z mostem nic złego się nie dzieje, nie zostanie on zamknięty, a Zarząd Powiatu w Pile skupia się obecnie na wyborze końcowego projektu i pozyskaniu finansowania dla jego przebudowy. Starosta, za pośrednictwem mediów, zwrócił się także do władz Piły.


- Apeluję do włodarzy gminy Piła, żeby wzorem innych wójtów i burmistrzów zaczęli współpracować z nami, a nie organizowali jakieś happeningi, gdzie wykazują się niekompetencją i straszą mieszkańców. W każdym momencie jestem do dyspozycji, żeby porozmawiać o sprawach ważnych dla pilan i pozostałych gmin powiatu pilskiego – powiedział starosta.

  Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 11 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: NowyTreść komentarza: Jak by nie bylo W dupie z te pseudo tv. Kto pokazuje w zlotowie inna opinie i druga strone tego o czym pisze leszczynski? Przeciez al napierdziela we wszystko co nie sprzyja jego ziomalom. Widzieliscie gdzies obiektywny dlugi wywiad z kimkolwiek kto sprzyja lesnemu burmistrzowi? Ma byc welna, pieniadz, sklep monopolowy, i tenisisci. Chociaz z wieloma aspektami moglabym się zgodzic ale tak skrajnie to az ciezko sluchac Bardzo dobrze ze jest 7700 inaczej dostaniemy tylko leszczynskiego media Niby potap poszedl na swoje spowrotem ale kto wie jak to tam jest Kontrast jest dobry. Uwaga idzie nowyData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:46Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: FakeTreść komentarza: Zobaczcie czas ostatnich trzech wpisów. NapędzanieData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: StruśTreść komentarza: Co wy tu pirdoli.. chwali się idiota sam sobą, czy wy tego nie widzicie? BałwochwalstwoData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:14Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: ?Treść komentarza: Podobno ten portal i telewizja Ceranowskiego nie istnieje. A jednakData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:11Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: Ucz się prawoTreść komentarza: Ale boli dupę mariuszków ahahahahahha. Aż pięknie czytać Cyran bravvvvooooooData dodania komentarza: 07.10.2022, 00:09Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!Autor komentarza: MhmTreść komentarza: No tak, i co z tego. Larwa głosi, że ma najlepszą wycieraczkę lokalną w Polsce bo stowarzyszenie, którego jest członkiem daje mu nagrody. Tak więc panie „nie oportunisto”, nawet jak pan tego giermka w radzie będzie mial, to nie zdoła pan przekonać zakochanych bez dystansu w wykładach mistrza lizotergu. Nawet gdyby zdali sobie sprawę o błędzie w jakim tkwią. Zawsze zostaniecie oprawcami wulgarnych krzykaczy. Jednak dla większości będziecie spiskiem i knuciem. Nikt nie będzie się chciał przyznać, że zgadzał się z obłudą. No bo jak tu przyznać się do błędu w analizie otaczającej rzeczywistości. Lepiej siedzieć cicho i nie obnażać. Może wtedy da się ugrać, jak pisze przedmówca. Ciekawe jak lokalna prokuratura ma się do zgłoszeń na działania rady? Dlaczego tak cicho na ten temat? Czyżby ryby nabrały wody w uszy?Data dodania komentarza: 07.10.2022, 00:02Źródło komentarza: Telewizje lokalne są badane w taki sam sposób jak lokalne stacje radiowe!
Reklama
Reklama