Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 16:11
Reklama

Publikacja "Złotów 1370-2020" ponownie w ogniu krytyki!

Na początku września Muzeum Ziemi Złotowskiej otrzymało pierwszą nagrodę w wielkopolskim konkursie "Izabella 2020" w kategorii „Działalność naukowa i wydawnicza”. Stało się tak głównie za sprawą opracowania prof. Zdrenki "Złotów 1370-2020". Nieco wcześniej Muzeum zgłosiło książkę do konkursu na publikację historyczną roku w Wielkopolsce. Czyżby zatem regionalni krytycy "dzieła" prof. Zdrenki nie mieli racji? Takie przeświadczenie budują niektórzy lokalni notable i ich poplecznicy ze świata mediów. Okazuje się jednak, że głosy krytyczne słychać także poza powiatem złotowskim. Stanowisko w tej sprawie zabrał znany publicysta historyczny - Leszek Żebrowski z Warszawy.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Zachęcamy do wysłuchania opinii pana Leszka Żebrowskiego. Wystarczy kliknąć tutaj.

 

Przypominamy również nasze krytyczne uwagi na temat publikacji "Złotów 1370-2020". Prosimy kliknąć tutaj.

Odpowiedź prof. Zdrenki

kliknij tutaj

Publikacji towarzyszą bardzo duże emocje. Profesor Zdrenka zaatakował m.in. radnego Łukasza Piosika. Linki do artykułów:

kliknij 1

kliknij 2

Fragment sesji Rady Miasta

fragment-sesji-z-dnia-28-04-2021.mp4

kliknij tutaj

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Do Ani 18.09.2021 14:05
Była taka próba zapisu w prawie polskim, karanie za kłamstwa i antypolonizm -była to próba nowelizacji ustawy IPN w 2018 - niestety, zablokowały ją środowiska żydowskie . Znowelizowana ustawa miała zablokować, przynajmniej na terenie Polski, bezczelne kłamstwa na temat naszej historii i szantaże dla kasy - niestety marionetki u władzy ugięły się pod naciskiem wpływowej i zachłannej nacji. Ludzie, którzy walczą o prawdę, którzy tę prawdę głoszą są zastraszani, szkalowani i nazywani antysemitami. Jakie to proste, powiedzieć ze ktoś jest antysemitą i zakneblować mu usta. Jest wiele świadectw i pamiętników, które nie są nagłaśniane. Są nawet żydowskie pamiętniki, które ukazują prawdę o czasach wojny, ale celowo nie są tłumaczone ani na język angielski, ani polski. Prawda jest zakopana pod ziemią. Historia polskiego męczennika i świętego M.M. Kolbe, też już jest zakopywana (YT : Krajski Tchórzostwo biskupów; polecam też pisma ojca Kolbego)., a o rotmistrzu Pileckim Hollywood chciało zrobić film pod warunkiem, ze jego pochodzenie będą mogli zmienić z polskiego na żydowskie (mówił o tym jego syn) , bo Żydzi nie mają takich bohaterów, a bardzo chcieliby mieć ...

żal i żałość 13.05.2022 21:04
Durniejszego tytułu nie można było. Gratulacje dla całej obsady personalnej firmy KonArt (Konfident Artysta). Szczególne honory dla naczelnego właściciela, który niczego się nie nauczył, mimo że Lemanowicz próbował coś wmusić w zakuty łeb w roku 2012.

cdn 18.09.2021 13:13
https://www.youtube.com/watch?v=BPf1NRyZxb8

Polacy obudźcie się 18.09.2021 17:22
To powinien obejrzeć każdy.

Zbigniew K 17.09.2021 17:03
Piękne polskie miasto , Niemcy nie mogą przełknąć porażki , Niemcy pra na Wschód ,brutalnie barbarzyńsko przez ostatni tysiąc lat i ciągle im mało . Mordowali inne narody , w szczególności naród polski , hańba , hańba jest popierać takie zachowanie , Zlotów zasłużył na prawdziwą monografię , a nie zniemczone wypociny .

o dupkach 07.05.2022 10:35
Żeby jakieś dupki mogli siedzieć w ciepłym biurze i robić informatykę za ciężkie pieniądze.

Ania 17.09.2021 16:21
Jeszcze nie dosłuchałam do końca, ale już piszę komentarz, bo przyszło mi do głowy takie pytanie: czy istnieje jakiśi zapis prawny, który mógłby pociągnąć do odpowiedzialności ludzi przekłamujących, ,,naginających" historię? Czy jest jakaś organizacja, która czuwa nad prawdą historyczną? Wiem, że jest IPN. Ale czy IPN może lub zechce wpłynąć na ,,korektę", czy zakaz tego typu treści? A może jacyś ludzie kompetentni, prawnicy i historycy, wspólnie, stworzyliby taką oddolną instytucję, organizację, która broniłaby prawnie prawdy historycznej? Nie znoszę słowa ,,cenzura", ale w tym wypadku jest to konieczne w obronie prawdy. Jeżeli nie wydamy wojny takim paszkwilom, to za chwilę okaże się, to my wywołaliśmy wszystkie wojny światowe. Od dawna mówię, że powinno powstać w centrum Warszawy ( najlepiej zamiast tego paskudnego stalinowskiego ,,pałacu", bo i miejsce kapitalne), porządne, ogromne muzeum Martyrologii Polskiej. Z ogromną stroną internetową i we wszystkich językach. To powinien być gigant na skalę światową. Taki bufor wiedzy i prawdy historycznej. Z kinem, salą konferencyjną, ogromną księgarnią itd. Wiem, że to są potężne koszta. Mogłoby powstać z pieniędzy obywateli, Polonii, darczyńców. Bo na władze nie możemy liczyć. Oni nic nie zrobią.

odp 18.09.2021 14:14
Na antypolskie organizacje, które działaja w Polsce oraz zydowskie muzeum Polin poszły już ogromne pieniądze (!!) i cdn, a na to, żeby wspierać prawdę historyczną brak

ludzie z ferajny 25.05.2022 00:20
To wszystko pic na wodę i fotomontaż, żeby tylko gnoić Lemana, ciągać po sądach, gnębić oskarżeniami. A jak się spojrzy na portale, to tam jest sam fakjuhejt na Lemana, jego matkę, dzieci, żonę, domniemane wnuki co wyleciały z duupy są brązowe i śmierdzą, ale leman i tak je kocha. Ta robota, to rezultat nieodpowiedzialnych, chamskich ataków Grupy Pościgowo-Szpiegującej 100Kłosy. Pierwszą robotą, jaką zlecił Stokłosa Szalbierzowi - hersztowi tej grupy przestępczej - było polecenie z 14 kwietnia 2006 roku: dowiedzcie się, co robią ich dzieci. Ich, to znaczy Lemanowiczów, których Stokłosa nienawidzi do bólu wszystkiego. I ruszyły posokowce w regały, archiwa, pesele, nipy, pity. aktywizowali się paparazzi, redaktory typu KonArt, honorowi hakowi prl, somsiatki spod 33. Sam herszt łaził po mieszkaniu Lemana i relacjonował w tygodnikach, miesięcznikach, portalach, co jest, jak urządził ktoś swój habitat, nie wyłączając kibla. GPS100 przesłuhiwała różnych śmieci mogących mieć jakąś wiedzę, jak na przykład Ciechanowski.

K98 17.09.2021 15:13
Czołem ! Jak widać, nie tylko wypociny pseudo autorytetów naukowych kryją antypolonizm, czy kłamstwa historyczne. Niby zwykły albumik o mieście. Okazuje się serią kłamstw historycznych oraz nauki germanizacji terenów polskich i ominięcie zasług zapisanych w dziejach tego miasta. Kolejna lekcja dla każdego, z nas. Idziemy jutro do lokalnych bibliotek lub księgarni w mieście i kupujemy wydane pozycję na temat historii własnych miast. Mówimy sprawdzam, dla lokalnych władz oraz autorów, którzy popełnili publikacje na temat naszych miast. Świetny materiał.

medycyna jest bezradna 08.05.2022 12:32
Co ślepemu po oczach, co głupiemu po rozumie.

o celebrytach acerebrytach 18.05.2022 09:13
"Pozew o zniesławienie złożył redaktor naczelny Faktów Pilskich". W prawie karnym nie ma pozwów. Kiedy się chodziło do szkółki niedzielnej o profilu nienaukowej politologii, to mamy sytuację nieostrych definicji, dywagowania, pieprzenia głupot do ludu. Wydawałoby się, że Melania Poch nie umie, ale na portalu faktypilskie.pl sam wydawca i redaktor naczelny* użył tej nieadekwatnej formułki. Można za Wałęsą zauważyć, że Szalbierz jest w mylnym błędzie i w tym stanie umysłu dorównuje rozwojem intelektu nobliście, tajnemu współpracownikowi bezpieki o ksywie Bolek.

Maria M 17.09.2021 15:08
No właśnie Panie Leszku o tym trzeba mówić w szkołach, na uczelniach koniecznie i uczulić młodych ludzi,,, bo często słyszy się, że to były ziemie niemieckie,,, tak mówią Polacy, którzy tu przyjeżdżają,,, to szok dla Polaków, którzy znają historię,,,, widać braki w edukacji historycznej wielu Polaków to szokuje gdy Polak nie jest doedukowany,,, dziękuję, że Pan prowadzi taki program

\./ 08.05.2022 08:48
Jeśli chodzi o określenie źródła pochodzenia, autora, zdjęcie jest gołe jak duupa stripteaserki w finale występu przy rurze.

Marek 17.09.2021 09:42
Gratulacje dla redakcji. Coś się nie udało. Wolność słowa polega na tym, że nie jest przywilejem tylko mediów liberalnych, ale także na tym, że osoby z innymi poglądami mogą je głosić. Pamiętam, że prof.Joachim Zdrenka nie odbosił sie do Waszych zarzutów i wskazanych błędów faktograficznych. Jego obroną była inwektywa, odnoszenie się do pochodzenia. Pamiętam jak teierdził, iż w niemieckim stanie prawnym zakazana jest krytyka. Radnemu Łukaszowi Piosikowi groził procesem. Zarzucał brak kompetencji i chciał wyparzać języki. Przeraża mnie, że Iinstytucje utrzymywane z naszych podatków kolaborują z autorem tej wrogiej Polsce narracji i promują tego paszkwila. Mam nadzieję, że glos w tej sprawie zabrany przez Leszka Żebrowskiego dotrze do publucystów i instytucji, które poczynią odpowiednie kroki wobec tej zakłamanej pozycji. Pozdrawiam

MK 17.09.2021 11:45
Panie Marku. Fakt, że kazał wyparzyć język ale nie radnemu Łukaszowi Piosikowi a Kamilowi Ceranowskiemu. Na stronie niżej można odszukać ten list do redakcji , w którym profesor udziela rad.

rozważanie 06.05.2022 14:50
Jest podstawowe pytanie o czyn haniebny. Może chciał zareklamować jakoś swoją inicjatywę przez umiędzynarodowienie pilskiego problemu wolności do dewiacji. Ale czy zdjęcie zostało ubogacone w winietkę o źródle pochodzenia, o autorze? Bo jeśli nie, to jest haniebne dziaderstwo medium uchodzącego za informacyjne, opiniotwórcze w lokalnej społeczności wielogenderowej.

możliwości wiele 19.05.2022 19:00
jeszcze można przyłożyć felgą od ciężarówki, teownikiem, ceownikiem, belką dwuteownik, pieńkiem 5 - metrowym.

logik metodyczny 06.05.2022 10:32
Żona była w ciąży zagrożonej, co wielokrotnie dawał do zrozumienia a w momencie, gdy dokonał szalbierstwa 11 września 2012 roku, zapodał bezpośrednio o stanie zagrożenia potomka in statu nascendi. Według dzisiejszej wiedzy i analiz mamy przekonanie, że dramatyczne wyznanie skierowane do kobiety miało na celu wprowadzenie emocji dla możliwości oszukańczego uzyskania niekorzystnego rozporządzenia dobrem kogoś innego.

YeeBaka 11.05.2022 21:26
Ciążę u żony może wywołać byle kto.

Talar 16.09.2021 14:14
Łaził wczoraj po mieście ten germanofil

kosa 18.09.2021 14:08
Więcej takich łazi po tym mieście, a nakręca ich kłamliwy aktualista złotowski

nieznany 08.05.2022 08:48
Dobre....

obywatel 08.05.2022 09:34
W takim razie to jest złodziejstwo własności intelektualnej, praw autorskich. Powinno być ścigane i osądzane.

ciekawa laska 06.05.2022 09:50
I mimo, że miał żonę w ciąży i toyotę w lizingu?

historyczka 16.09.2021 07:27
Kilka uwag do wypowiedzi p. Leszka Żebrowskiego. Złotów w czasie wojny oraz w okresie międzywojennym należał do Republiki Weimarskiej a następnie do III Rzeszy. Nie był miastem okupowanym. Nieznajomość historii szkodzi.

Piotr Tomasz 17.09.2021 11:25
Tak, szkodzi. Dlatego przypominam zabory i 1772 rok

lekcja historii 18.09.2021 14:40
I dlatego właśnie obchodzimy święto Wyzwolenia Złotowa, bo jak słusznie zaznaczył pan Żebrowski Złotów był polski przed okupacją niemiecką. Został założony przez polską szlachtę na terenie Polski, a podczas zaborów w 1772 Niemcy przywłaszczyli sobie nasze ziemie i stali się ich okupantem na wiele wiele lat .

społeczeństwo obywatelskie 26.05.2022 09:01
O co chodzi z tym oszukańczym uzyskaniem?

precyzer 06.05.2022 11:23
Drugim kamieniem, dylem, cegłą, bloczkiem żelbetowym obrazy jest zapewne wypowiedź o użyciu przez Szalbierza zdjęcia ukradzionego z prywatnych zbiorów informatycznych Lemanowicza z jego komputera domowego. Zdjęcie to posłużyło Szalbierzowi do ubogacenia jego oferty sformułowanej w inicjatywie zorganizowania parady równości, czy demonstracji wolności do łażenia po mieście gołodupców o zboczeniu pederastycznym i trybadyjskim. Szalbierz dodał w swoim pierwotnym wystąpieniu, że dewianci - pilanie z Nowego Jorku będą wspierać organizację parady dumy pedałów i lesb. Ten manifest Szalbierza spotkał się ze spontaniczną akcją rozpoznawczą pilskiego środowiska menelskiego, kto to jest na zdjęciu z roku 2011. W wypowiedzi na stronie facebooku nie ma zdania o tym, że to Szalbierz ukradł zdjęcie a tylko, że użył kradzionego, co jest według norm cywilizacyjnych uznawane za paserstwo, czyli korzystanie z przestępstwa. Jak w innych wypadkach, złodziejem jest główny aktywista medialny expressTV Media Vectra, obecnie KonArt (konfident artysta).

cel 15.09.2021 20:28
Trafna uwaga : "systemowa propaganda i wybielanie niemieckich zbrodni". I nie tylko niemieckich. Zachowanie muzeum i późniejsze nagrody przypominają mi inne antypolskie działania, filmy i książki , które, zamiast być napiętnowane, otrzymują nagrody, noble itp. Nawet sami Polacy się w tym wszystkim gubią.. Ktoś to finansuje. Na świecie już nie uczą, ze w latach 39-41 był holokaust Polaków, a dopiero potem Niemcy zabrali się za mordowanie Żydów. No i nie wspomina się ze to byli Niemcy, tylko mówi się o nazistach, a potem dorabia się gębę Polakom budując całe to kłamstwo na Jedwabnem. To zdecydowanie celowe działanie. Wstępna ekshumacja, w 2001, piszę "wstępna", bo zablokowały ją srodowiska żydowskie, już dowiodła że ta lansowana oficjalna narracja jest nieprawdziwa. Zyd, Jonny Daniel podczas ostatniej walki o wznowienie przerwanej ekshumacji, powiedział tak "Nawet jeśli pod tą inicjatywą podpisze się 40 milionów osób, ekshumacja w Jedwabnem nie odbędzie się"(!) Celem jest wyłudzenie ogromnej sumy odszkodowań od nas bo od ofiar nie udałoby się tego uzyskać .Żydzi zainwestowali duże pieniadze na rozpropagowanie tego kłamstwa.: Polski prezydent zydowskiego pochodzenia, przeprasza Żydów, Duda klęcząc przeprasza Ukraińców za wydarzenia na Wołyniu (!!) Tak się przyklepuje i uwiarygadnia kłamstwa. O tym co naprawdę wydarzyło się w Jedwabnem pisze Wojciech Sumliński w "Powrocie do Jedwabnego". Niedługo także premiera filmu na YT , chyba 17-wrzesnia. Premiera w kinie Wisła, została właśnie zablokowana ... https://www.youtube.com/watch?v=Qp_BoYR7Ceo

murarz postępowy 05.05.2022 12:48
No, dobra. To jeden, a co w drugim wpisie jako kamieniem, dylem, cegłą, bloczkiem żelbetowym obrazy?

o rety, co za żurnalist 14.05.2022 18:20
Proponujemy odświeżenie amięci ludności przez prezentację treści worka fałszu, kłamstwa, hucpy: "Czy Janusz Lemanowicz rozwieje nasze wątpliwości? Pytania do pana w kominiarce Podczas niedawnego protestu pod Komendą Powiatową Policji w Pile z grona pseudoekologów od Ireny Sienkiewicz najbardziej rzucał się w oczy mężczyzna w kominiarce i z numerem PESEL na piersi. Janusza Lemanowicza, bo o niego tu chodzi, od dwóch lat wszędzie jest pełno. Jego żony również. Wystarczy, że padnie tylko nazwisko Stokłosa, a już małżonkowie – chełpiący się działaczami Ruchu przeciw Bezradności Społecznej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich – pchają się przed kamery i do gazet, udając prawych i czystych jak łza.". To są kałmstwa jako wypocino-wypierdzina opublikowana na portalach i-pila i dzienniknowy.pl. Redaktorem naczelnym Tygodnika Nowego i jego emanacji informatycznej dzienniknowy.pl był w tym czasie Mariusz Szalbierz, herszt powołanej 14 kwietnia 2006 Grupy Pościgowo- Szpiegującej 100Kłosy. Janusz Lemanowicz nigdy nie był sygnatariuszem -wolontariuszem Ruchu Przeciw Bezradności Społecznej. Aktywność tych tak zwanych pseudoekologów zmusiła inwestora - fetorowicza do zainstalowania urządzenia do destrukcji mieszanin ubogich zasmradzających byt obywateli w promieniu 20 km.

Komentarz modułowy 15.09.2021 16:57
Jak słuszę słowo muzeum to w oczach pojawia mi sie basen. Taka fluktuacja, transfer.

7211 17.09.2021 15:06
Może chodzi ci o historię z kantem co podwójne ma dno

wieloródka z przychówkiem 29.05.2022 09:58
Mogli przecież na stojaka!

patologiczna patologia chorobowa 10.05.2022 10:07
Można uznać, że casus Łazowego mieści się w pojęciu syndromu sztokholmskiego.

dojczyzacja i aklamacja 15.09.2021 12:09
Narracja Zdrenki jest zaplanowana i przemyślana. To jest dla nowych pokoleń systemowa propaganda i wybielanie zbrodnii niemieckich. Ten system działa głownie w gminach pod butem platformersów., którzy systemowo usługują niemcom. Tego już nikt nie ukrywa. Zobaczcie jak reaguje Muzeum w Złotowie, zamiast stać na straży historii to lansuje skandaliczne publikacje godzące w dobre imię Polski.

zachmurzenie duże

Temperatura: 24°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 5 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama