Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 21:48

Rozdwojenie jaźni radnego Krzysztofa CHORĄGIEWicza

Podziel się
Oceń

Jesień to pora roku, w której zmienia się wiele. Zmienia się temperatura. Zmienia się krajobraz za oknami. Zmienia się czas z letniego na zimowy. Zmienia się opony w autach. Nic z wymienionych nie może się jednak równać z tym jak zmienia się zdanie radnego Krzysztofa Koronkiewicza, który jeszcze niedawno był za rozbudową basenu Laguna, a teraz, gdy toczy się gorąca dyskusja w temacie Funduszy Norweskich nagle zaczął się jej sprzeciwiać.

Radny Krzysztof Koronkiewicz wydaje się być dumny z bycia jak chorągiewka na wietrze, stąd jego przemianowanie na radnego Chorągiewicza. Ale do sedna. W 2018 roku w czasie sesji Rady Miejskiej, Krzysztof Koronkiewicz był zdecydowanym zwolennikiem rozbudowy basenu Laguna, kosztem pobliskiego boiska. 

DOKŁADNY CYTAT: Szkoda, że nie poszliśmy też za ciosem, który cały czas była mowa, już w tamtym roku, w tym roku. Przepraszam, w tym roku - latem, gdzie była rozmowa na temat niecki basenowej, gdzie pan sam zaproponował zrobienie dodatkowej, zamiast rehabilitacyjnej tej dla dzieci. Była rozmowa, tutaj wszyscy radni zgodzili się na to, że można by było spróbować rozbudować basen likwidując ten jeden, te boisko, które tam jest mało użyteczne, tak jak wiemy i że nie poszliśmy w jakieś plany.

TŁUMACZENIE NA POLSKI: Radny Koronkiewicz popierał pomysł powiększenia pływalni Laguna, kosztem pobliskiego boiska, które uważał za mało użyteczne. 

Teraz, gdy trwa gorąca dyskusja na temat kształtu projektu w ramach Funduszy Norweskich, a radni dwóch klubów próbują znaleźć choć jeden logiczny argument przemawiający na ich korzyść, radny Krzysztof Koronkiewicz zmienia zdanie. 

DOKŁADNY CYTAT: Rozbudowa np. pływalni Laguna, no bardzo dobry pomysł. Tylko teraz pytanie, w którą stronę można by było to rozbudować? W stronę Alei Piasta? No nie za bardzo, bo tam jest ten trawa, i tak dalej. Niszczyć te boiska? No niby nie są już tak użytkowane, chociaż szkoda coś burzyć, jeżeli już jest, istnieje. W sport wchodzimy i tutaj boiska niszczymy, tutaj nie do końca jestem.

TŁUMACZENIE NA POLSKI: Radny jest przeciwny rozbudowie kosztem boiska, bo "szkoda coś burzyć, jeżeli już jest". 

Dla ludzi o mocnych nerwach obie wypowiedzi radnego Krzysztofa Koronkiewicza. 

ROK 2018. KRZYSZTOF KORONKIEWICZ ZA ROZBUDOWĄ PŁYWALNI LAGUNA (2:47:22 na nagraniu)

ROK 2021. KRZYSZTOF KORONKIEWICZ PRZECIW ROZBUDOWIE PŁYWALNI LAGUNA (2:20:00 na nagraniu)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Stasiek 02.12.2021 11:18 PM
W Złotowie chyba muszą wrócić banery z napisem - Precz z komuną

radni opozycyjni 02.12.2021 04:43 PM
Głąby podczas dzisiejszej sesji stwierdziły, ze doradztwo zawodowe (nazwane biurem karier) dla uczniów nie jest potrzebne, bo to jest rola nauczycieli i urzędu prac !. Co to za BZDURA, to jest po prostu szok ! Na jakim świecie wy ludzie żyjecie ! Czy do urzędu pracy mogą iść uczniowie z prośbą o pomoc w wyborze przyszłego zawodu ?!! Czy nauczyciele będą mieli czas na to, aby poświęcić kazdemu uczniowi po lekcjach np. godzinę, aby przeprowadzić z nim wywiad i zasugerować ewentualny kierunek rozwoju ?!!

Ktoś 02.12.2021 07:25 PM
Wszystko zdaje się sprowadzać do tego, że jak jednemu z drugim coś nie było potrzebne 30-40 lat temu, to nie sprawdzi się teraz. Nikomu. Tak oni "reprezentują" mieszkańców. Ja, mnie, mną - czubek własnego nosa i i działania pod dyktando wiadomo kogo. Złotowa w tym zero. Że też oni się nie wstydzą tych głupot wygadywać publicznie, na transmitowanej i nagrywanej sesji.

Aguś 12.11.2021 10:11 AM
Radny, który usprawiedliwia swoją nieobecnośc na sesjach, komisjach pracą itd., powinien złożyć mandat radnego. Decydując się na pracę radnego, wiedział, że to wymaga poświęceń

Jestem 14.11.2021 10:39 AM
To co powiesz o Piosiku,który bardzo rzadko uczestniczy w pracach rady?

Iwan Gonczarow 15.11.2021 07:53 AM
Ja zawsze ogladam i lubię jego wypowiedzi na sesji. Szczególnie jak jedzie z wami i pokazuje wasze mistyfikatorstwo i faryzeizm. Nie pamiętam miesiąca, w którym nie było mi dane ogladać pana radnego! Moze przywołaj konkret, datę choćby miesiąc? Przy okazji słowo "w pracach rady" Nazywanie waszej pokrętnej polityki pracą to farsa.

Konusje 09.11.2021 04:58 PM
Jeden cwel już dostał wyrok karny.

PZL 09.11.2021 05:43 PM
Dokładnie, i to mimo "pomocy" ze strony radnych, których też nawyzywał.

Good news 10.11.2021 02:45 PM
Konon przegrał ze Staszkiem? Ale fajnie, dlaczego nikt o tym nie pisze?

Koza 10.11.2021 03:18 PM
Chyba nie o tym mowa. Chyba chodzi o te bluzgi z internetu, którymi się popisał pewien przedsiębiorca.

Fyre 08.11.2021 10:57 PM
Mój kolega na każdy ich kwiat zawsze powtarza. "Dajcie im mówić,. I to sie spraedza zupełnie.

kos 09.11.2021 06:50 AM
Kiedyś Wełniak bardzo się wzbraniał przed transmisjami z sesji, teraz wiemy dlaczego . On ma też niemało kompromitujących go wypowiedzi

Hańba 08.11.2021 04:27 PM
Gdzieś na fb dobry filmik widziałem na tę okazję. Co ta rada odwala, woła o pomstę do nieba. Blokują pieniądzie, które mają być zainwestowane w Złotowie-Naszym mieście!!!! Mało tego na każdą położoną złotówkę dostajemy kolejną. Nad czym tu myśleść???? No, ale jak się zawierzyło i kroczy ramię w ramię z Wełniakiem to rozum potrafi odebrać. Co jasno widzimy!!!

dw 08.11.2021 08:48 PM
Gdzie ten filmik? Nie wszyscy używają facebook na codzień.

Zzzzxx 08.11.2021 09:25 PM
To sobie włącz w następny dzień.

Monika 09.11.2021 07:08 PM
Ciekawe, co tam zostało obiecane, skoro oni tak idą w zaparte, mimo tego całego wystawiania się na śmieszność, obnażania niekompetencji na każdym kroku, wywlekania kompromitujących spraw czy nawet hejtu? I czy znajdzie się ktoś na tyle odważny i przyzwoity, że z tym skończy, postawi się wodzowi, powie "nie"? Potrzeba jeszcze 4 radnych i dofinansowanie przyklepane!

wyrachowanie 10.11.2021 12:30 AM
Gdzieś ktoś napisał, ze to jest związane z przygotowywaniem kampanii Pieniążkowskiego. Może to robią pod niego, moze pod kogoś innego, ale na pewno nie myślą o mieszkańcach i ich potrzebach. Cel: przeszkodzić Pulitowi, aby nie kojarzył się z rozwojem Złotowa, rozumiecie ? . Cel uświęca środki. Poświęcą miasto.

Zzzzz 10.11.2021 07:24 AM
Haha, już nawet ktoś z towarzystwa "okołospółdzielnianego" się wygadał, że cały projekt jest nawet ciekawy, tylko za nic nie można dopuścić do tego, żeby go Pulit zrealizował. Więc widzicie, to się samo komentuje. I niezależnie od tego, jaki będzie los FN, tych ludzi trzeba usunąć z rady, bo póki będą w niej siedzieć, o jakimkolwiek większym rozwoju nie będzie mogło być mowy. Tylko kaczki, telebimy, dezinformacja i chamstwo.

Green futures 10.11.2021 01:05 PM
Trzeba przełamac tabu i zacząć mówić głośno o roli Tresy w tej hucpie. Pieniądze są przekazywane na walkę polityczną. Czy wiecie jakie stowarzyszenie do tego celu służy?

PZL 10.11.2021 02:20 PM
Jeśli to prawda, to trochę to dziwne, mimo wszystko. Bo że pan radny od kaczek prowadzi swoją prywatną wojenkę przy pomocy kilku radnych, którym coś naobiecywał, to jasne. Ale żeby to miało oprócz tego zataczać aż takie kręgi? Po co?

Bon 15.11.2021 07:57 AM
Chodzi o stowarzyszenie, które chciało wyciąć młode lipy na Piasta?

qwerty 08.11.2021 12:27 PM
TO JEST ZŁOTO!!!

XYZ 08.11.2021 12:21 PM
"Tłumaczenie na polski" w przypadku tej osoby jest wręcz niezbędne hahahahahahaha!!!

Iwona 08.11.2021 12:16 PM
Jedni już go Kononowiczem nazywają. Mnie jednak przeraża jak on się do kobiet zwraca w dyskusji. Szczególnie mnie szokuje jak potraktował nauczycielkę i to na profilu radnej. Radna Jęsiek oczywiście toleruje takie zachowanie, nawet uwagi nie zwróciła, choć powinna chama usunąć ze swojego profilu.

Jola 08.11.2021 12:23 PM
No, no, ale przecież to ich "nikt nie szanuje", w szczególności burmistrz. Wstyd by mi było spojrzeć na siebie w lustrze i wyjść z domu...

wyrachowanie 08.11.2021 07:23 PM
bo pani ma sumienie, a on widać nie

Koza 08.11.2021 12:39 PM
Swoją drogą, czy wspomniana radna widziała, co jej ludzie pisali pod postem o odwiertach? A potem mimo to podpisała się pod tym słynnym oświadczeniem "rady miejskiej", gdzie jest stwierdzenie, że projektu nie popiera wcale tak wielu mieszkańców?

Masaż w jacuzzi Jack Club 09.11.2021 09:27 PM
Poznaniacy popierają

fałszywe informacje 09.11.2021 11:59 PM
Czytałam, że radna Jęsiek na swoim FB zamieściła zdjęcie instalacji do odwiertu gazu łupkowego (!) Nie wiem czy to wynika z niewiedzy czy celowej dezinformacji, ale zdecydowanie ma nastawić ludzi negatywnie do odwiertów, bo poza fałszywym zdjęciem również komentarz radnej zawiera fałszywe informacje " o przeznaczeniu publicznych pieniędzy na wykonanie odwiertów" (!) Przecież już było trąbione wielokrotnie, na sesjach, konferencji i debacie., że to ma być opłacone przez Norwegów, Czy ktoś mógłby podać linki do prawdziwych instalacji służących do odwiertów borowiny i wody mineralnej?

Ta to 08.11.2021 04:31 PM
Nie wyrzuci, nie może. Krzychu widział tatuaż w zeszłej kadencji.

pod lasem 08.11.2021 07:20 PM
chodzi o tę imprezę Miss mokrego podkoszulka?

Masaż prostaty 09.11.2021 09:25 PM
Terapia sport to zdrowie

Yalla 09.11.2021 09:17 PM
To stary temat poznański

Triball 09.11.2021 09:19 PM
Wiemy, wiemy

Cyganka z wodnej 09.11.2021 11:36 AM
To dla niego fraszka wyzwać kobietę. Mam wspólną znajomą, której koleżanka mówiła, że organizował opiekę nad swoją a w tym czasie jeździł na randki do Piły.

Mariola 10.11.2021 03:06 PM
To prywatba sprawa gdzie jeździł. Przynaiej nie robił tego w Złotowie.

Temperatura: 29°C Miasto: Złotów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama Marcin Porzucek - Poseł na Sejm RP
KOMENTARZE
Autor komentarza: do wyżej Treść komentarza: Dość się naskakałeś jak byłeś komikiem i weszło ci to w krew. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 01:38 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Euro Eco Nieszczęście nad Zotowem Treść komentarza: Nowi włodarze zapewnili mieszkańcom Złotowa piekło nad miastem. Podziekowali sobie nawet na sesji. PALIWO OŁOWIOWE!!!! RATUJ SIĘ KTO MOŻE - szczególnie kobiety w ciąży, planujące mieć dzieci i rodziny z małymi dziećmi!!!!!! !!!!! !!! To cena za euro eco? Tłokowy helikopter na paliwie ołowiowym Avgas 100LL i jak duży ogrom skażenia ołowiem przyjęli okoliczni meszkańcy.. ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ Jako mieszkaniec Złotowa osoba zaangażowana w ochronę środowiska, wyrażam głębokie zaniepokojenie wpływem operacji lotniczych wykorzystujących paliwo Avgas 100LL na zdrowie publiczne i ekosystem. Avgas 100LL zawiera 0,56 grama tetraetylenu ołowiu (TEL) na litr. Dla porównania: wycofane paliwa samochodowe z ołowiem ("etylina")miały ok. 0,15–0,4 g/l. Mimo deklarowanej „obniżonej” zawartości, Avgas 100LL pozostaje jednym z ostatnich legalnych źródeł emisji ołowiu do atmosfery na świecie. Nawet śladowe ilości tego metalu ciężkiego kumulują się w organizmach, powodując m.in. uszkodzenia układu nerwowego, zwłaszcza u dzieci. Ołów jest toksyną kumulatywną a więc nie ulega rozkładowi jak dioksyny czy WWA, tylko odkłada się go w okolicy coraz więcej i więcej. Podczas startu i lądowania silniki pracują z maksymalną mocą, co znacząco zwiększa spalanie: - Awionetki (np. Cessna 172, Piper PA-28): - Średnie zużycie: 30–50 litrów/godz., - Podczas startu: ok. 5–10 litrów (w ciągu 5–10 minut), - Podczas lądowania: ok. 3–7 litrów. - Helikoptery (np. Robinson R44, Bell 206): - Średnie zużycie: 50–70 litrów/godz., - Podczas startu i zawisu: nawet 15–20 litrów w krótkim czasie. Przykład: Samolot wykonujący 10 startów i lądowań dziennie zużyje dodatkowo 80–150 litrów Avgas 100LL, emitując 45–85 gramów czystego ołowiu tylko w tych fazach lotu. Główne modele wykorzystujące Avgas 100LL - Awionetki: – Cessna 172, Piper PA-28 Cherokee, Cirrus SR22, Beechcraft Bonanza, Diamond DA40. - Śmigłowce: – Robinson R22/R44/R66, Bell 206 JetRanger, Schweizer 300, Enstrom 280. Większość z tych maszyn to starsze konstrukcje, których silniki (np. Lycoming O-360) wymagają paliwa ołowiowego. Skutki dla środowiska i zdrowia 1. Zanieczyszczenie gleby i powietrza: Ołów z spalin osadza się w promieniu kilku kilometrów od lotniska, skażając uprawy i wody gruntowe. 2. Ryzyko zdrowotne: Badania EPA wskazują, że nawet niskie stężenia ołowiu zwiększają ryzyko chorób serca, zaburzeń rozwoju u dzieci i uszkodzeń nerek. 3. Brak skutecznych regulacji: Mimo deklaracji FAA (program EAGLE) i UE dotyczących wycofania Avgas 100LL do 2030 r., postęp jest niewystarczający. Wnioski: 1. Należy natychmiast ograniczyć liczbę operacji maszyn korzystających z Avgas 100LL, szczególnie w pobliżu terenów mieszkalnych. Całkowicie ograniczyć sprzedaż paliwa avgas 100LL na tym lotnisku 2. Monitorować stężenie ołowiu w okolicy lotniska i udostępniać dane mieszkańcom. Lotnisko, które ignoruje te wyzwania, staje się współodpowiedzialne za zatruwanie lokalnej społeczności. Czas na działania, zanim kolejne pokolenie odczuje skutki naszej bierności. *Źródła: FAA, EPA, badania Silnikowych Emisji Lotniczych (2022). Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:06 Źródło komentarza: Multimilioner z Krajenki - film o Siegbercie Wilzigu Autor komentarza: Zełeński nie podskakuj Treść komentarza: Zełeński nie zrobił nic aby złagodzić atmosferę w relacjach Polska-Ukraina. Uparł się,że nie ustąpi aby UPA nie była jako nazwa dla ukraińskiej armii.A wiedział dobrze ,że UPA wymordowała 100tysiecy niewinnych Polaków na Wołyniu .Skoro zlekceważył Rzeż Wołyńska na Polakach to czego sie spodziewał ? spodziwał sie konfliktu z Polska bo juz wczesniej zaczał wsółpracę z Niemcami,lekcewazac całkowicie Polskę !!! Nie myśl żydzie Zełeński ,że bedziesz woził przez Polske do Niemiec wasza pszenice i wszelkie płody rolne i bedziesz niszczył nasze drogi ,waszymi Tirami !!! Nigdy !!! Oddawaj Polsce te 200 miliardów pożyczki i weż sobie Ukraińców z Polski te półtora miliona bo za duzo podpalaja domów,sklepów i hal produkcyjnych w Polsce. Zełeński nie jestes królem świata , za którego sie uważasz. Wołyń odłaczyc od Ukrainy i przyłączyc do Polski.Lwów też-bo to był nasz drugi Kraków. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:07 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Do Ukraińca powyżej Treść komentarza: Twoja żona cały czas ubiera się na czerwono a powinna ubierać się jak Flaga Ukrainy. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:04 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: Ajwen Maudżer Treść komentarza: Ubierajcie się po całości na czerwono, jako wyraz łączności z naszymi druzjami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile Autor komentarza: styl UPA Treść komentarza: Flaga OUN-UPA to góra czerwona a dół czarny. Polacy nie ubierajcie się w koszulkę czerwoną a spodnie/spódnica czarna bo będziecie wyglądać jak Flaga UPA. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Wniosek o uroczyste obchody 83. rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Pile