News will be here

Przegrały, ale walczyły do końca

Podziel się
Oceń

W środowym spotkaniu 2. kolejki Orlen Ligi PTPS Piła przegrał u siebie 1:3 (23:25, 25:23, 20:25, 17:25)

PTPS Piła w poprzedniej kolejce był bliski odniesienia zwycięstwa w Muszynie. W środę podejmował Impel Wrocław i w pierwszym secie grał bez respektu dla podopiecznych trenera Nicoli Negro, uważanych za faworytki rozgrywek. Przyjezdne musiały się mocno napracować, żeby wygrać 25:23. Pilanki dalej walczyły ambitnie i wygrały 25: 23 z naszpikowanym gwiazdami wrocławskim zespołem. W trzecim secie w miarę upływu czasu zespół gości opanował sytuację i odniósł pewne zwycięstwo 25:20, a w czwartej partii jego przewaga była momentami przygniatająca 25:17. MVP została Milena Radecka.

Przed spotkaniem odbyło się pożegnanie z ikoną pilskiej siatkówki Iriną Archangielskają, która postanowiła zakończyć karierę na siatkarskich parkietach.

PTPS: Dorota Wilk, Małgorzata Skorupa, Kiesha Leggs, Joanna Sobczak, Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Olga Pauliukouskaja (libero) oraz Adrianna Kukulska

Impel: Milena Radecka, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, Carolina Costagrande, Kristin Hildebrand, Joanna Kaczor, Lenka Duerr (libero) oraz Andrea Kossanyiova, Aleksandra Sikorska.