Otworzą pizzerię Neapoli już w piątek

  • 20.01.2021, 13:10
  • Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:

Otworzą pizzerię Neapoli już w piątek Kamil Ceranowski Pizzeria Neapoli w Złotowie
Coraz więcej restauracji w całym kraju zaprasza klientów mimo panujących obostrzeń. W piątek do tego grona dołączy pierwszy lokal w Złotowie - pizzeria Neapoli

Na lokalu gastronomicznym w Złotowie pojawił się banner informujący o otwarciu lokalu 22 01 2021(Piątek) start o godzinie12:00. W prawym dolnym rogu informacji widnieje znak ogólnopolskiej akcji #OtwieraMY, która zatacza coraz szersze kręgi.

W całej Polsce przedsiębiorcy otwierają swoje hotele, puby i restauracje.  Rośnie liczba przedsiębiorców, którzy zamierzają zignorować restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Twierdzą oni, że wprowadzone ograniczenia są bezprawne. Przedsiębiorcy powołują się przy tym na wyroki sądów wojewódzkich, które orzekały, że nakaz zamknięcia lokali nie może być  regulowany nadzwyczajnymi rozwiązaniami prawnymi, Nie mogą też  prowadzić do nieuzasadnionego i arbitralnego ograniczenia praw, a działania władz i służb nie mogą wykraczać poza granicę niezbędną do skutecznej walki z epidemią. 

Państwo powinno mieć ku temu stosowne uprawnienia i możliwości działania zapisane w konstytucji a nie powoływać się na rozporządzenia. Polega to na tym, że kary i zakazy wprowadzane są przez rząd w drodze rozporządzenia, a nie ustawy, co jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Tylko w drodze ustawy można nakładać na obywateli obowiązki i zakazy. Rozporządzenia, mogą jedynie doprecyzować te obowiązki i zakazy.

Kamil Ceranowski

Zdjęcia (4)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kary
kary 25.01.2021, 18:56
Covid to globalistyczny przekret aby zniszczyc male biznesy pozostawiajac tylko wielkie korporacje. Wyleczlnows jest jak kazda grypa 99.97%.
PawełB
PawełB 21.01.2021, 21:21
Są już jednak efekty kontroli w jednej z restauracji w Wielkopolsce. Właściciel argumentował, że rządowe rozporządzenie jest niezgodne z ustawą i nie ma mocy prawnej, więc ma prawo prowadzić otwarty lokal. Inspektorzy sanepidu ukarali jednak właściciela lokalu najsurowiej jak mogli – mandatem w wysokości 30 tysięcy złotych.
BB
BB 21.01.2021, 21:24
Sprawiedliwość rozstrzygnie sąd! Kary odwołają wyroki, które już zapadły, m.in. w sprawie fryzjera z Opola, w której Sąd Administracyjny uchylił karę sanepidu, powołując się na zawartą w konstytucji zasadę wolności gospodarczej.

Pozostałe