Z wiceministrem o rozwoju gospodarczym

  • 22.02.2021, 13:46
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

Z wiceministrem o rozwoju gospodarczym
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i jednocześnie Pełnomocnik Rządu ds. Inwestycji Zagranicznych Grzegorz Piechowiak spotkał się z burmistrzem Złotowa oraz starostą złotowskim. Tematem rozmów było m.in. wsparcie w rozwoju gospodarczym takich ośrodków jak Złotów.

Złotów od pewnego czasu promuje tereny inwestycyjne przy ulicy Powstańców. Na inwestorów czeka ok. 20 hektarów powierzchni w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 188. Potencjał tego miejsca jest ogromny, a być może dzięki tego typu spotkaniom uda się go podnieść jeszcze bardziej. 

- Dyskutowano głównie o możliwościach i sposobach na pozyskanie inwestorów przez takie ośrodki, jak Złotów. Jak poinformował wiceminister, w jego resorcie trwają prace związane z przygotowaniem koncepcji wsparcia, które ma się bezpośrednio przełożyć na kompleksowe wzmacnianie atrakcyjności takich właśnie terenów i spowodować, że staną się one dla inwestorów interesujące - przekazała Patrycja Kajewska ze Starostwa Powiatowego w Złotowie. 

Warto dodać, że po spełnieniu pewnych warunków, inwestor, który zdecyduje się skorzystać z terenów inwestycyjnych w Złotowie może liczyć na zwolnienia od podatku od nieruchomości na okres dwóch lat. 

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe