Okonek i Tarnówka z rządowym wsparciem

  • 31.03.2021, 11:40 (aktualizacja 31.03.2021, 11:46)
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Okonek i Tarnówka z rządowym wsparciem
Znamy wyniki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z opublikowanej przez wojewodę wielkopolskiego listy wynika, że wsparcie otrzymają dwie inicjatywy w powiecie złotowskim.

To już trzecia edycja Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wcześniej znanego pod inną nazwą. W wyniku naboru wniosków samorządy województwa wielkopolskiego otrzymają blisko 123 miliony złotych. Skromna część całości przypadnie samorządom w powiecie złotowskim. 

300 tysięcy złotych otrzyma gmina Okonek na projekt pod nazwą „Budowa gminnego systemu zaopatrzenia w wodę w miejscowości Brokęcino i Okonek w procedurze zaprojektuj i wybuduj”. To jednak kwota daleka od marzeń, bo gmina wnioskowała o ponad 1,7 mln zł, podczas gdy całość projektu szacowana jest na 3,3 mln zł. 

Z kolei gmina Tarnówka otrzyma równo 1 mln zł, który w całości pokryje koszt budowy boiska wielofunkcyjnego, które będzie pierwszym takim obiektem na terenie gminy Tarnówka. Zakres inwestycji dotyczy budowy: boiska wielofunkcyjnego (do siatkówki, koszykówki tenisa), boiska do piłki nożnej, bieżni, zeskoku (skok w dal), ogrodzenia terenu o wysokości do 4 m.

 

PEŁNA LISTA ZADAŃ PRZYJĘTYCH DO WSPARCIA DOSTĘPNA JEST TUTAJ

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe