Jaja na sesji w Złotowie. Część trzecia: Wełniak mówi o "ucinaniu jajek"

  • 28.06.2021, 11:19
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

obcinanie-jajek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niebywałym nietaktem wykazał się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Złotowie radny Stanisław Wełniak. W dyskusji na temat książki Joachima Zdrenki obowiązkową sterylizację ludności romskiej sprowadził do - i tu cytat - "ucinania jajek".

Ostatnia sesja Rady Miejskiej ponownie nie zawiodła i dostarczyła sporo akcentów komediowych. Znaleźli się i tacy, którzy wypowiedź Stanisława Wełniaka uznali za zabawną, jak chociażby radny Krzysztof Żelichowski, który z trudem ukrywał śmiech. Inni z kolei sprowadzanie cierpień ludności romskiej do "ucinania jajek" uznali za - delikatnie rzecz ujmując - spory nietakt. Poniżej pełna wypowiedź Stanisława Wełniaka. 

- Ostatnio z nim rozmawiałem (z profesorem Zdrenką dop. redakcja) i będzie ta książka wydana w języku niemieckim. Tam już będzie wręcz podkreślone, że dyrektor szpitala w Złotowie czynił te rzeczy, że te jajka ucinał - powiedział Stanisław Wełniak. 

Tym samym jako trzeci, po radnych Krzysztofie Żelichowskim i Krzysztofie Koronkiewiczu dołącza do naszego konkursu na najgłupszą wypowiedź w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Złotowie. 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dno
dno 06.07.2021, 23:27
Piosik na sesji mówi o śledztwie IPN i o przypadkach sterylizacji dokonywanych przez niemieckiego chirurga, którego Zdrenka, honorowy obywatel, chciał upamiętniać, radny cytuje też przypadek dokonanej sterylizacji bez znieczulania w 1943, a Wełniak podsumowuje to wszystko ucinaniem jajek ! Takie podejście do tragedii ludzkiej, to po prostu gnojstwo, wstyd, że osoba publiczna używa takich sformułowań I to były burmistrz ! Mało tego w piśmie o nieudzielenie wotum zaufania klub Wełniak, Golla i Wegner, czyli Zadbajmy, mówią o tym, ze dzieło Zdrenki jest nieprofesjonalne, winą za to obarczając obecnego burmistrza, a potem Wełniak, przyparty pytaniami, robi uniki twierdząc ze nie będzie oceniał monografii, no bo się do tego nie nadaje ani on ani kilku innych radnych . Hm, moim zdaniem, na wielu innych rzeczach też się nie zna, w temacie których wymądrza się udając autorytet ( np. głupiego wniosku do budzetu nie potrafi poprawnie sformułować ten pan doświadczony) Podczas tych sterylizacji pod nóż trafiali ludzie, dla których alternatywą w przypadku sprzeciwu był obóz koncentracyjny, a Wełniak robi sobie z tego pośmiewisko nazywając to ucinaniem jajek. Pewnie niemieccy oprawcy tez inaczej o tym nie mówili
Roman
Roman 28.06.2021, 16:33
Lokalne komuchy darzą Wełniaka bezgraniczną wyrozumiałością. Nic się nie stało.
Dempsey
Dempsey 28.06.2021, 15:28
Każda sesja to kabaret, czołówka krajowa może pozazdrościć takich aktorów. Panie Mariuszu, do 7 lat jest pan dziennikarzem? Krótko
Przy***sy mają taką potrzebę
Przy***sy mają taką potrzebę 28.06.2021, 16:38
Larwa się wqrqił, widziałem. Pies gończy widocznie tego nie ustalił. No ale siła wejścia w rectum była tak mocna, że instynkt wziął górę.
Trudno w to uwierzyć
Trudno w to uwierzyć 28.06.2021, 14:35
Czy radny Wełniak nazywając przymusową srerylizację obcinaniem jakek nie robi sobie pośmiewiska z tych niemieckich zbrodnii? Jest to conajmniej oburzające!
Roman
Roman 28.06.2021, 13:37
Jak można tak mieszać! To, że Niemcy  dowiedzą się w wersji niemieckiej o sterylizacji(obcinaniu jajek) nie ma nic wspólnego z problemem! PROBLEMEM JEST APEL O UPAMIĘTNIENIE tych co sterylizowali Cyganów. Dlaczego to takie trudne dla radnego Wełniaka? Kolega profesora czy co?
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 28.06.2021, 17:28
Panie Wełniak. Kupiłem "Złotów 1370-2020". Wewnatrz książki ne było jednak wkładki z programem TV Asta. Jest za to apel o upamiętnienie Messerschmidta. Jest też wniosek Muzeum w Złotowie o nagrodzenie tej pracy.
Do PT
Do PT 29.06.2021, 08:49
Z tą nagrodą to już jest przegięcie ! Czy ta baba wyrżnęła w coś głową ?!
arebur
arebur 29.06.2021, 12:48
anormalne zachowanie objawia się kiedy nie wiesz co jest dobre a co złe
Ola
Ola 28.06.2021, 12:21
To przebite dno! Nie powinni być w kategorii komedii.

Pozostałe