ZŁOTÓW. Ruszyło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

  • 27.09.2021, 12:47
  • Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:

ZŁOTÓW. Ruszyło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego
W sobotę o północy ruszyło głosowanie w ramach piątej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gminie Miasto Złotów. Tym razem mieszkańcy dokonają wyboru spośród trzech niezwykle ciekawych projektów.

- Wielki turniej rycerski i mural Andrzeja Karola Grudzińskiego na Półwyspie Rybackim

- Zadbany zwierzak, czyli zakup karmy dla kotów wolnobytujących, bezdomnych i porzuconych

- Boisko do Crossmintona, czyli sportu rakietowego łączącego zalety tenisa, badmintona i squasha

Jedno z tych zadań może zostać wkrótce zrealizowane w Złotowie. Ale najpierw trwać będzie wielka walka o zwycięstwo. Głosowanie wystartowało w weekend i potrwa do 15 października. 

- Złotów to miasto obywatelskie, w którym mieszkańcy chętnie angażują się w sprawy publiczne – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. – Nie wyobrażam sobie, żeby miało u nas zabraknąć Złotowskiego Budżetu Obywatelskiego, który jest najlepszym narzędziem dla mieszkańców do powiedzenia włodarzom, co jest im potrzebne, aby żyło się tu jeszcze lepiej. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy chętnie korzystają z okazji do zgłaszania swoich własnych pomysłów, ale też decydowania o sposobie wydatkowania miejskiej kasy. To każdego roku jest dla nas pewnym wyzwaniem, bo w budżecie pojawiają się nagle zadania, które trzeba realizować od zera – bez wcześniejszego zaplanowania, bez zgromadzonej dokumentacji technicznej. Jednak przyjmujemy to z radością, bo wiemy, że w ten sposób spełniamy życzenia samych mieszkańców, a oni stają się współautorami nowych inwestycji, które wzbogacają miejską ofertę przestrzeni odpowiednich do np. rekreacji czy nowych wydarzeń w miejskim kalendarzu. Dlatego każdego roku z wielką ciekawością oczekuję na decyzję mieszkańców, który z projektów wygra tym razem. To jasno pokazuje, jakiego rodzaju przedsięwzięcia cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców i jest dla mnie wskazówką, w jakim kierunku mam iść z innymi propozycjami miejskich działań – podkreśla Adam Pulit.

GŁOSOWAĆ MOŻNA POD TYM ADRESEM (KLIK)

Krzysztof Kuzmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe