Przeczytaj!

Turniej Karate Tradycyjnego

Podziel się
Oceń

Dnia 12 grudnia 2020 r. po raz kolejny odbył się w Pile Turniej Karate Tradycyjnego, którym organizatorem był Klub Karate Tradycyjnego Shoto w Pile.
  • Źródło: Klub Karate "SHOTO" PIŁA

Mimo obostrzeń które teraz obowiązują dostosowaliśmy się do zaleceń i zorganizowaliśmy IX Ogólnopolski Turniej  Karate Tradycyjnego. Pierwotnie zawody miały się odbyć w lutym tego roku, ale ze względu na obostrzenia zostały przeprowadzone dopiero w grudniu. W tym turnieju wystartowało 200-stu zawodników z 12 -stu klubów z całego kraju.

System pojedynków przeprowadzony został na zasadach każdy z każdym. Zazwyczaj startuje w tych zawodach znacznie więcej zawodników ,no ale sytuacja która teraz panuje nie zachęca do startów w zawodach, mimo ,że  zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Marcina Borowicza zawody te zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile. Zawodnicy przybywali na swój start na określoną godzinę ,po to żeby na sali sportowej przebywało jak najmniej osób.

Zostały rozegrane pojedynki w 32 kategoriach  z podziałem na wiek i stopień zaawansowania .Każdy startujący uczestnik, który zdobył miejsce na podium otrzymał statuetkę, medal i dyplom , pozostali zawodnicy otrzymali medale za udział .Na osłodę startu w zawodach każdy zawodnik otrzymał czekoladę.

Zawodnicy Naszego Klubu w sumie zdobyli 33 medale. IX Ogólnopolski Turniej Karate Tradycyjnego  odbył się dzięki wsparciu i pomocy Urzędu Miasta W Pile, za co serdecznie dziękujemy. Oczywiście chciałbym serdecznie podziękować sztabowi wolontariuszy którzy bardzo pomogli przy organizacji zawodów .

A byli to: moja żona Mirosławia Skura, Państwo Joanna i Artur Wiatrowscy Waldemar Kubiak, Tomasz Skura, Jarosław Suchomski, Grzegorz Dukowicz, Cyntia Kapczyńska, Dominik Barteczka, Zuzanna Łyskanowska ,Ireneusz Jaskółka ,Alicja Muszyńska, Teresa Wiatrowska, Kinga Kotowicz, Wojciech Chrzan, Andrzej Pasternak, Michał -Pizzernia Yogi

II m  Wojciech  Chrzan  Shoto Piła

Ponadto 22.12. 2020 w Naszym Dojo mieliśmy miłe  spotkanie na którym były wręczane  wyróżnienia dla naszych zawodników  za osiągnięcia   sportowe w karate tradycyjnym w roku 2020. A wyróżnieni zostali: Alicja Muszyńska, Kinga Kotowicz, Teresa Wiatrowska, Cyprian Krzemiński, Patryk Kowalski, Tobiasz Mila, Liliana Szklarek, Tomasz Szweda, Marianna Szudrowicz, Ksenia Gwizdowska, Teresa Gwizdowska