Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 15:15
Reklama

Fałszywe informacje w prasie lokalnej

W związku z pojawiającymi się w obiegu publicznym nieścisłymi i fałszywymi informacjami dotyczącymi losów Domu Polskiego, Burmistrz Miasta Złotowa oświadcza, że został opublikowany drugi pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę lokalu użytkowego przy ul. Domańskiego 5 zwanego Domem Polskim. Przetarg ma doprowadzić do wyłonienia nowego Najemcy, który znacząco podniesie atrakcyjność tego niezwykle wartościowego dla Złotowa budynku.
Fałszywe informacje w prasie lokalnej
Zdjecie wykadrowano z filmu pt"sprzedaż prasy bez paragonu na terenie powiatu złotowskiego i pilskiego" ZWIASTUN

Potencjalni Najemcy są bowiem zobowiązani do przedstawienia w ramach przetargu opisu planowanej działalności w obiekcie, a wszelkie zakładane przez nich aktywności podejmowane na rzecz promocji marki Złotowa – Wielkopolskich Zdrojów będą dodatkowo punktowane (takie jak m.in. działania kulturalne w obiekcie, działania promujące produkty regionalne, udzielanie bonusów w ramach Złotowskiej Karty Turysty). Tym samym Burmistrz Miasta Złotowa liczy na to, że nowy Najemca lokalu przyczyni się do rozwoju i podniesienia atrakcyjności Domu Polskiego oraz swoją działalnością znakomicie wpisze się w przedsięwzięcia wykorzystujące i promujące potencjał turystyczny Złotowa.

Dotychczasowy Najemca Domu Polskiego mierzył się z trudnościami finansowymi, które skutkowały wielokrotnymi opóźnieniami przy regulowaniu opłat najmu, jak również niewystarczającym wykorzystaniem potencjału tego niezwykle atrakcyjnego miejsca. Burmistrz wielokrotnie wychodził naprzeciw trudnej sytuacji ekonomicznej dotychczasowych Najemców i udzielał im wsparcia, m.in. poprzez czterokrotne umorzenie Najemcom podatku od nieruchomości (w 2014, 2015, 2017 i 2020 r.) na łączną kwotę 8914 zł, jak również obniżenie czynszu za najem lokalu o 90% za okres od 20.03.2020 r. do 30.06.2020 r. oraz o 50% za okres od 01.02.2021 do 30.06.2021r. Mimo to, obiekt prowadzony przez dotychczasowych Najemców nie spełniał wysokich standardów w poziomie oferowanych usług, jakie oczekiwane byłyby od tak reprezentacyjnego dla Złotowa miejsca.

Burmistrz Miasta Złotowa jest przekonany, że nowy Najemca lokalu włoży więcej wysiłku w podniesienie atrakcyjności Domu Polskiego i jego otoczenia oraz stworzy w tym miejscu piękną i wyjątkową wizytówkę Złotowa, która będzie budzić dumę mieszkańców i przyciągać do naszego miasta nowych turystów.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Flatower 30.09.2021 04:45
Czytam, czytam ten bełkot komunikatu Burmistrza i coraz bardziej jestem przekonany, że ten pan w Domu Polskim nie był. Zastanawiam się co musiałby jeszcze zrobić Najemca by podkreślić rangę lokalu? Co i gdzie miałby lokalnego promować? Jak podkreślić walory budowli, która się tak po prawdzie do niczego nie nadaje? Jest to budynek nie przystosowany do zadań hotelowych przy ograniczeniach obiektu chronionego. Pokoje są w nim niezbyt ustawne, za wielkie, windy brak... Budynek nadawał sie na lokal restauracyjny i rolę tę wypełniał świetnie. Było to jedyne miejsce w Złotowie gdzie można było bez obaw zaprosić gości. Po jego zamknięciu można stwierdzić, że w Złotowie nie ma restauracji, są punkty żywienia, które najwidoczniej nastawione są na gości zbiorowych imprez typu stypa, imieniny czy chrzciny. Wtedy zafakturują ci w"menu" jedną zupę, dwa drugie dania, dwa desery, kawę....i zjeść to musisz, bo zapłacone. Takie kuriozalne marketingowe gierki ! U drugiego zaś króluje mikrofalówka do odgrzewania i też musi być dobrze. Pomijając wątek restauracyjny to Dom Polski nie ma warunków do prowadzenia promocji miasta i jego Zdrojów! Nie będzie wypożyczał rowerów ani podawał szczupaka z jeziora Miejskiego bo takowego nikt od Dziekana Brzęczka nie widział? To "zamulanie" na siłę warunków najmu trąci dziecinadą.

Buuu 01.10.2021 00:27
Twoja wypowiwedź to jest dopiero bełkot a la Koronka albo Wełniany. Widać kolega.

wieloródka z doświadczeniem 11.05.2022 21:28
Ja bym jednak zwróciła uwagę, że lepiej powiedzieć: ktokolwiek. Bo ktoś niekoniecznie jest byle kim.

Koron 27.09.2021 23:53
Poczekajcie do środy na cyrk, jaki będzie się odbywał na sesji Rady Miejskiej Złotowa. Niewykluczone, że Złotów zrezygnuje z 18 mln kasy od Norwegów. Bo radni nie będą mogli tą kasą zarządzać. Paranoja

sprawdzam 28.09.2021 01:21
Oni od początku nie mogą tej dotacji przeżyć. Na pierwszej fazie z niej kpili, nie wierzyli, że to się uda. Teraz gdy sie udało szukają mozliwości zablokowania. Mieszkańcy powinni zapytać wpros, kto ma jakie stanowisko z imienia i nazwiska każdego ze swojego okregu.

Żelba 28.09.2021 23:04
Kiedy były starania, to siedzieli cicho, bo nie wierzyli w sukces. Kiedy kasa przyszła to udają, że nie wiedzą o co chodzi. To jest rada porazki (może nie wszyscy radni, ale większość).

Paweł 03.09.2021 11:15
Co tydzień kogoś takiego wyszukują, żeby poprzez swoje frustracje upodlił przy okazji burmistrza. Burmistrza, który uporządkował bezhołowie z jakim wcześniejsza władza wydawała pieniądze na PR do lokalnej gazety. To jest ucięte i dlatego wendeta trwa w każdym wydaniu. Burmistrz powinien skuteczniej prostować te kalumnie i będzie okej.

ius est ars boni et aequi 29.04.2022 13:44
Podobno jakiś prawnik zasugerował oskarżycielowi prywatnemu, który jest jednocześnie wydawcą i redaktorem naczelnym, że publikacja, której się dopuścił 13 kwietnia o wyniku postępowania w I instancji może go narazić na odpowiedzialność, bo jest on tu przede wszystkim stroną a postępowanie niekoniecznie jest zakończone i może się zmienić. Dlatego ukrył się gdzieś w continuum deliktów przestępczości zorganizowanej z tym niedojrzałym intelektualnie wypracowaniem, wypocino-wypierdziną zredukowanej osobowości.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 24°CMiasto: Złotów

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 0 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: jlTreść komentarza: Gdzie jest 157 wpisów w topiku "Mąż pilskiej działaczki..."?!Data dodania komentarza: 06.08.2022, 10:30Źródło komentarza: Pobito dziecko z ośrodka w Jastrowiu, czy będzie sankcja karna?Autor komentarza: PedroTreść komentarza: Szkoda gadac. Kiedys nawet wsparłem ten projekt finansowo I mialem obecywane złote góry. Do dnia dzisiejszego nic... ciekawe to bardzo bo np. Jeden z bylych juz mieszkancow Zlotowa gra w zagranicznej produkcji o nazwie samen.pl ktora mozna znalesc na Youtube I za darmo ogladac. Rozmawialem z nim swego czasu I wiem ze ich projekt pochlania ogromne ilosci pieniedzy ale koszta pokrywane sa z wlasnej kieszeni rezysera I producentow a jak I za malym wsparciem sponsorow w zamian za reklame. Sam Tomasz Raczek bardzo pozytywnie wypowiadal sie o projekcie ! Nasz Złotowianin ( Mateusz Leszczyński) gra w tym serialu jedna z postaci. Jest to komedia kręcona w Holandii ktoej celem jest ukazanie różnicy kulturowej pomiędzy Polską a Holandia. Bardzo zabawny serial ( sezon 1 ) zrozumiały dla tych co mają troche dystansu do siebie a na wakacjach byli dalej niż w Mielnie.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 17:41Źródło komentarza: Czym pachnie film "Gra w butelkę"?Autor komentarza: Artur ŁazowyTreść komentarza: Dziękuję Panu Burmistrzowi Złotowa za odwagę! Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i wierzyć w praworządność!Data dodania komentarza: 03.08.2022, 13:03Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: Dichlorodifenylotrichloroetan na larwyTreść komentarza: Kiedy oni to wszystko sprostują? Co numer to kłamstwa i manipulacje. Gazeta zalega w sklepach a już prawda wyszła na jaw.Data dodania komentarza: 03.08.2022, 01:41Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Wreszcie ktoś napisał prawdę. Jak ci propagandziści z Larwa na czele śmią wciskać kit ludziomData dodania komentarza: 02.08.2022, 15:19Źródło komentarza: Kara została na Spółdzielnię nałożona słusznie.Autor komentarza: odpisTreść komentarza: a gdzie byli opiekunowie tych dzieci ?to chyba ich rola żeby pilnować....więc sytuacja jest jasna,zaniedbanie obowiązków opiekuna grupy.Data dodania komentarza: 01.08.2022, 21:18Źródło komentarza: Sprawca pobicia dziecka nie był cudzoziemcem. To 58-letni Polak!
Reklama
Reklama