Klaudia Adamek ze stypendium olimpijskim. Trafiła do elitarnego grona

  • 10.06.2021, 10:59
  • Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:

Klaudia Adamek ze stypendium olimpijskim. Trafiła do elitarnego grona
3 tysiące złotych miesięcznie wypłacane do końca obecnego roku - taką kwotę będzie otrzymywać Klaudia Adamek w ramach otrzymanego właśnie Stypendium Olimpijskiego Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Lekkoatletka z Zakrzewa znalazła się w elitarnym gronie sportowców, którzy dostąpili takiego zaszczytu.

Klaudia Adamek wciąż jeszcze nie może być oficjalnie pewna startu w Igrzyska Olimpijskich, bo decyzję pod koniec miesiąca powinien podjąć trener kadry, choć jej szanse z uwagi na obecną formę są ogromne. Zresztą swoją dyspozycję Klaudia potwierdziła m.in. startując w sztafecie, z którą uzyskała kwalifikację olimpijską. I właśnie uzyskanie tej kwalifikacji sprawiło, że Klaudia Adamek znalazła się w elitarnym gronie sportowców z województwa wielkopolskiego, którzy uzyskali stypendium. 

- Obecnie lista nie jest jeszcze zamknięta, bo sportowcy wciąż walczą o kwalifikacje olimpijskie, ale my jako samorząd jesteśmy gotowi na każdą liczbę takich stypendiów. Niemniej szacujemy, że będzie ich 10-15 - powiedział Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. 

Sama Klaudia nie ukrywa, że wyjazd na Igrzyska Olimpijskie byłby spełnieniem jej marzeń z początków kariery. 

- Jeśli chodzi o plany i marzenia to w tym roku są oczywiście Igrzyska Olimpijskie. Tak naprawdę, start w tej imprezie to chyba marzenie każdego sportowca, który zaczyna trenować. Nie ukrywam też, że są jeszcze Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się przed IO i wkrótce Mistrzostwa Polski Seniorów - mówiła Klaudia Adamek. 

I to właśnie od tej ostatniej imprezy wiele zależy, bo na podstawie osiąganych tam wyników będą przyznawane ostateczne nominacje olimpijskie. 

Krzysztof Kuźmicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu 77400.tv z siedzibą w Złotowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe